Typuj z PGE Ekstraligą (1): Zaczynamy!

Fot. Marcin Szarejko
Fot. Marcin Szarejko

Pierwsza kolejka PGE Ekstraligi przyniosła kibicom ogrom emocji i wiele niespodzianek. Wraz z nowym sezonem powróciły głosowania na Rajderów Meczów, których wybieramy w aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi oraz Rajdera Kolejki, na którego głosowanie odbywa się na Facebooku nSport+. Wrócił też Typer PGE Ekstraligi. Głosowania podsumowuje Julia Lewandowska.

STELMET Falubaz Zielona Góra – GET WELL Toruń 53:37

Rajder Meczu: Nicki Pedersen – 35,34%

42-latek rozpoczął sezon 2019 w świetnej formie. Duńczyk zwyciężył w niemal wszystkich swoich startach, tylko raz ukończył bieg na drugiej pozycji. Zdobył 14 punktów i poprowadził drużynę z Zielonej Góry do wysokiego zwycięstwa.

forBET Włókniarz Częstochowa – TRULY.WORK Stal Gorzów Wielkopolski 47:43

Rajder Meczu: Anders Thomsen – 45,76%

To dopiero niespodzianka! Debiut w gorzowskich barwach wypadł Andersowi Thomsenowi znakomicie! Co prawda, zespół TRULY.WORK Stali przegrał to spotkanie, ale występ Duńczyka można ocenić jako bardzo dobry.  25-latek zakończył mecz z 13 punktami i dwoma bonusami na koncie.

FOGO Unia Leszno – BETARD Sparta Wrocław 50:40

Rajder Meczu: Tai Woffinden – 43,21%

W pojedynku leszczyńsko-wrocławskim wybór Rajdera Meczu mógł paść tylko na niego. Tai Woffinden  przywiózł aż 16 punktów! Pierwszy start w meczu nie zapowiadał tak dobrego wyniku Brytyjczyka. Przyjechał w nim na trzeciej pozycji, jednak w każdym kolejnym swoim biegu był niepokonany.

SPEED CAR Motor Lublin – MRGARDEN GKM Grudziądz 49:41

Rajder Meczu: Paweł Miesiąc – 54,30%

W spotkaniu z grudziądzanami, Paweł Miesiąc zdobył 9 “oczek” oraz bonus. Kibice wybierając go na Rajdera Meczu, docenili jego ogromną waleczność na torze, którą wykazał się np. w biegu 7., atakując Przemysława Pawlickiego.

Rajder Kolejki: Anders Thomsen

Rajderem inauguracyjnej kolejki PGE Ekstraligi został debiutujący w TRULY.WORK STAL Gorzów Wielkopolski – Anders Thomsen. Ten wybór nie powinien nikogo dziwić, bowiem pierwszy mecz w nowych barwach poszedł Duńczykowi wspaniale!

Typer PGE Ekstraligi

Pierwsza runda była bardzo wyrównana. Granicę 100 punktów przekroczyło aż 14 uczestników. Po pierwszej rundzie samodzielnym liderem jest Kacper Zaranek. W czołówce znajduje się także finalista dwóch edycji Eksperta PGE Ekstraligi – Grzegorz Dydacki.

Julia Lewandowska