Typuj z PGE Ekstraligą (1): Pierwszy weekend z aktywnościami dla kibiców

Za nami długo wyczekiwana pierwsza kolejka PGE Ekstraligi. Podczas niej nie zabrakło emocji oraz zaskoczeń, a kibice aktywnie brali udział w zabawach w aplikacji PGE Ekstraligi. Oto podsumowanie tego, jak potoczyło się głosowanie na Rajdera Meczu, Rajdera Kolejki oraz podsumowanie nowości jaką jest „Komu Kibicujesz?”.

BETARD Sparta Wrocław – Motor Lublin 55:35
RAJDER MECZU: Maksym Drabik – 34,98% głosów

Debiutujący w wieku seniora Maksym Drabik zdobył 12 punktów w pięciu startach. Jego świetna postawa na torze pozwoliła mu na start w 15. biegu i zdobycie pierwszego wyróżnienia w sezonie 2020.

KOMU KIBICUJESZ: BETARD Sparta Wrocław – 63,04% głosów
Wrocławianie swoje zdecydowane zwycięstwo na torze, przenieśli również na zwycięstwo w Komu Kibicujesz, gdzie wygrali ze sporą przewagą głosów kibiców, którzy w tym spotkaniu trzymali kciuki właśnie za nich.

MOJE BERMUDY Stal Gorzów – FOGO Unia Leszno 41:49
RAJDER MECZU: Piotr Pawlicki – 49,32% głosów

Kapitan leszczyńskiej FOGO Unii zdobył w spotkaniu 14 punktów w 5 startach, będąc jednym z głównych filarów prowadzących mistrza Polski do zwycięstwa w całym meczu.

KOMU KIBICUJESZ: FOGO Unia Leszno – 58,15% głosów
Tak jak i w trakcie meczu, tak i w głosowaniu obie drużyny zakończyły spotkanie w miarę zbliżonym do siebie wynikiem. Jednak koniec był taki sam i ostatecznie przewagę zdobyła drużyna z Leszna.

PGG ROW Rybnik – RM SOLAR Falubaz Zielona Góra 36:53
RAJDER MECZU: Norbert Krakowiak – 39,05% głosów

Kibice zdecydowali, że Rajderem Meczu powinien zostać zielonogórski junior, który zapisał na swoim koncie 8 punktów, będąc dla swojej drużyny solidnym wsparciem w starciu z beniaminkiem PGE Ekstraligi.

KOMU KIBICUJESZ: RM SOLAR Falubaz Zielona Góra – 54,91%.
Przewagę w głosach kibiców zdobyła znów drużyna, która również zwyciężyła w walce na torze. Jedna nie była to tak duża różnica procentowa.

ELTROX Włókniarz Częstochowa – MRGARDEN GKM Grudziądz 53:37
RAJDER MECZU: Mateusz Świdnicki – 51,30% głosów

Junior z Częstochowy zaskoczył wszystkich swoją postawą, który nie tylko zdobył 6 punktów, ale przede wszystkim pokonał na torze Kennetha Bjerre oraz Przemysława Pawlickiego, wykazując się ogromną wolą walki.

KOMU KIBICUJESZ: ELTROX Włókniarz Częstochowa – 64,93% głosów
W głosowaniu przewagę zdobyła drużyna z Częstochowy, za którą w tym spotkaniu trzymało kciuki więcej kibiców.

RAJDER KOLEJKI
Podsumowując pierwszą rundę PGE Ekstraligi nie sposób nie wspomnieć o tym, kto został Rajderem Kolejki, spośród grona – Maksym Drabik, Piotr Pawlicki, Norbert Krakowiak oraz Mateusz Świdnicki, wybrany został przez kibiców kapitan FOGO Unii Leszno. Pozostaje więc czekać z niecierpliwością na drugą rundę zmagań!

TYPER PGE EKSTRALIGI

Za nami także pierwsza odsłona zmagań w dobrze znanej zabawie w aplikacji PGE Ekstraligi. Liderem po inauguracji został gracz o nicku Dziaku83, jednak z niewielką przewagą na pozostałymi kibicami w klasyfikacji przejściowej. Dla najlepszych fanów po każdej kolejce czekają czapki Smak Żużla!

Agnieszka Zimnoch