Typer PGE Ekstraliga – podsumowanie kampanii 2021

Fot. Dariusz Ryl

Czy wśród nas jest Nostradamus? Okazuje się, że tak. Każdy kibic mógł sprawdzić się w Typerze – zabawie w aplikacji PGE Ekstraligi, gdzie celem było wytypowanie dokładnych wyników w czterech kategoriach: “Typuj sezon”, “Typuj mecz”, “Typuj zawodnika” i “Kto Lepszy?”. Oczywiście wśród Was nie zabrakło takich, którzy doskonale znali się na wynikach meczów.

Kto wygrał w “Typuj sezon”…

W “Typuj sezon” za poprawne wytypowanie kolejności drużyny na zakończenie rozgrywek, otrzymywało się 2 punkty. Sumarycznie można było więc uzyskać tych punktów 16. W przypadku, gdy wskazało się pełną kolejność poprawnie, zwycięzcom przysługiwało dodatkowe 16 punktów, co razem dawało 32 „oczka”.

Żadnemu graczowi nie udało się odgadnąć prawidłowej kolejności całego sezonu. Jednak siedmiu uczestników zdobyło 12 punktów, co przekłada się na wytypowanie 6 poprawnych pozycji drużyn w PGE Ekstralidze na koniec sezonu. W zabawie wzięło udział 4 469 użytkowników. Z tej grupy najlepszy okazał się użytkownik “KING91”, który w najkrótszym czasie dokonał wielu trafnych decyzji, zapewniając sobie końcowy triumf. Drugie miejsce przypadło użytkownikowi “Scrooger”, a trzecie uzyskał “Jan K”.

Kto wygrał “Typuj mecz”…

“Typuj mecz” to natomiast wskazanie zwycięzcy spotkania w danej rundzie. Za prawidłowo wytypowany rezultat można było otrzymać 3 punkty, a określenie wygranego i przegranego to 1 punkt.

Na 9 759 uczestników i 192 punkty do zdobycia, najskuteczniejszy okazał się użytkownik “Skrzypoo”, który w tej konkurencji uzyskał 72 punkty. Skuteczność na poziomie 38% pokazuje, jak trudne zadanie stało przed każdym z uczestników zabawy. Niemniej, “Skrzypoo” wygrał klasyfikację o 4 punkty przed drugim w tabeli Damianem Wentą, który zgromadził 68 „oczek”.

Podium uzupełnił “Uaru”, który wygrał z “Maciek89” dzięki szybszemu wypełnieniu typów na wszystkie kolejki. Obaj zgromadzili jednak 67 punktów, nieznacznie ustępując drugiej w tabeli osobie. Co ciekawe, końcowy zwycięzca “Skrzypoo” nie wygrał ani jednej z rund, co udało się natomiast drugiemu Damianowi Wencie w 14. rundzie. W fazie zasadniczej tylko raz zdarzyło się, że użytkownik wytypował poprawnie wyniki wszystkich spotkań – dokonał tego Kacper Masłowski w 12. rundzie.

Kto wygrał “Typuj zawodnika”…

W “Typuj zawodnika” można było uzyskać 2 punkty, po jednym za wytypowanie prawidłowo najlepiej punktującego żużlowca w każdej ekipie w danym spotkaniu.

W tej klasyfikacji najlepszy okazał „Mandek79”, który o punkt wyprzedził swoją konkurencję. Do tego wystarczyły 72 punkty na 128 możliwych. Miejsca na podium uzupełnili “KuraXD” i “Tom88T”, o których pozycji w tabeli zadecydowała szybkość w typowaniu wyników. Każda z rund przyniosła innego zwycięzcę, a liderzy klasyfikacji końcowej ani razu na podium się nie znaleźli. Decydująca okazał się więc wysoka, równa forma przez cały sezon.

Kto wygrał w “Kto lepszy?”…

W kategorii “Kto lepszy?” należało natomiast wskazać, który żużlowiec w danym spotkaniu i w danej parze, okaże się skuteczniejszy. W przypadku jednakowej zdobyczy punktowej wraz z bonusami, punkty nie były przyznawane.

Zwycięzcą w tej kategorii został użytkownik “Kejsi King”, gromadząc 44 punkty na 64 możliwe. Na drugim miejscu uplasował się “Patkaj” z 43 punktami. Trzecie miejsce przypadło “Guru”, który również zdobył 43 punkty, z tym że z gorszym czasem niż rywal na pozycji drugiej. W kolejnej kategorii ani razu nie powtórzył się ten sam zwycięzca, choć Piotr Dorniak był naprawdę blisko, raz zajmując pierwsze, a raz drugie miejsce w klasyfikacji poszczególnych kolejek.

Kto wygrał w klasyfikacji generalnej…

Użytkownik, który zajął drugie miejsce w klasyfikacji “Typuj mecz”, czyli Damian Wenta, tym razem stanął na najwyższym stopniu podium. Jako zwycięzca zgarnął razem 175 punktów na 416 możliwych. Drugie miejsce zajął “mintayhomie” – przegrana nastąpiła różnicą czasu, mimo zgromadzenia tej samej liczby punktów co zwycięzca. Podium uzupełnił “Skrzypoo”, który wygrał w klasyfikacji “Typuj mecz”, a ogółem zdobył 174 punkty.

Wszystkim użytkownikom dziękujemy za udział w tegorocznych zmaganiach, a zwycięzcom gratulujemy skuteczności! I oczywiście zapraszamy na przyszłoroczne zmagania.

 

Błażej Kowol