Tydzień rozstrzygnięć – zapowiedź środowych spotkań PGE Ekstraligi

Fot. Wojciech Tarchalski
Fot. Wojciech Tarchalski

Trwa decydujący tydzień pod kątem rozstrzygnięć w PGE Ekstralidze, przede wszystkim w kontekście układu sił w tabeli przed rundą finałową. Oczy wielu kibiców będą zwrócone między innymi w stronę Grudziądza, który mimo że szans na walkę o medale nie ma, to jednak może sporo namieszać w perspektywie innych drużyn.

Zanim jednak grudziądzcy (i nie tylko) kibice będą emocjonować się walką przy Hallera 4, do boju przystąpią drużyny PGG ROW Rybnik i ELTROX Włókniarza Częstochowa. Przekładane ze względu na zły stan nawierzchni przy Olsztyńskiej spotkanie zostało ostatecznie przeniesione na tor beniaminka PGE Ekstraligi. Dla rybniczan będzie to przedostatnia okazja do zaprezentowania się na własnym obiekcie przez powrotem w szeregi pierwszoligowców. Częstochowianie wciąż mają szansę na awans do fazy finałowej, a spotkanie z beniaminkiem rozgrywek może ich przybliżyć do realizacji tego celu.

09.09, godz. 18:00 PGG ROW Rybnik – ELTROX Włókniarz Częstochowa (pierwszy mecz 41:49)
LIVE Eleven Sports 1 (studio od 17:30)
Studio: Marcelina Rutkowska, Rafał Dobrucki
Komentarz: Michał Korościel, Maciej Markowski

Sędzia: Paweł Słupski Komisarz toru: Krzysztof Okupski

Takich szans nie mają już wspomniani wcześniej grudziądzanie, którzy przedziwnym zbiegiem okoliczności mogą stać się głównymi rozdającymi w kontekście tabeli PGE Ekstraligi. We wtorek gospodarze zmierzyli się u siebie z Motorem Lublin, z którym wygrali 46:44. Teraz będą rywalizować z kolejną drużyną, która potencjalnie pozostaje w grze o medale – BETARD Spartą Wrocław. Nic więc dziwnego, że kciuki za nich trzymać będą nie tylko lokalni kibice, ale również ci, którzy są żywo zainteresowani ostatecznymi rozstrzygnięciami w górnej części tabeli i utratą punktów przez rywali.

09.09, godz. 20:30 MRGARDEN GKM Grudziądz – BETARD Sparta Wrocław (pierwszy mecz 37:53)
LIVE nSport+ (studio od 20:00)
Studio: Marcin Majewski, Jacek Gajewski
Komentarz: Michał Łopaciński, Mirosław Jabłoński
Reporter: Łukasz Benz

Sędzia: Piotr Lis, Komisarz toru:Zbigniew Kuśnierski

Tomasz Kania