TYDZIEŃ FOGO UNII LESZNO Z KIBICAMI I PRZYGOTOWANIA DO ZGRUPOWANIA

Fot. Zuzanna Kloskowska
Fot. Zuzanna Kloskowska

Za leszczyńską drużyną intensywny tydzień spędzony w gronie kibiców. Najpierw zespół wziął udział w akcji charytatywnej, podczas której zbierano artykuły dla podopiecznych jednego z domów dziecka. Potem mistrzowie Polski odwiedzili szkoły w ramach akcji zorganizowanej przez klub. Teraz przed mistrzami Polski wyjazdy na do Zakopanego oraz Hiszpanii.

27 stycznia zawodnicy FOGO Unii Leszno wraz ze sztabem trenerskim wzięli udział w charytatywnym „Meczu Stulecia”. Przeciwnikiem leszczyńskiego zespołu była drużyna Szkoły Językowej ADJ, a sala Miejskiego Ośrodka Kultury szczelnie wypełniła się kibicami obu drużyn. Dla zawodników przygotowano – tak jak w meczu żużlowym – piętnaście różnorodnych konkurencji. Przy okazji zbierano także artykuły szkolne dla domu dziecka w Lesznie.

Przedstawiciele drużyn musieli m.in ubić pianę z białek, łapać balony, przenosić wodę za pomocą gąbek czy rozpoznawać żywność po zapachu. Po wyrównanym boju, z nieznacznego zwycięstwa 47:43 cieszyła się ekipa FOGO Unii. Jak podkreślił Jarosław Hampel zabawa była przednia. – Fajna, ciekawa inicjatywa, dużo zabawy i dużo śmiechu. Konkurencje bardzo kreatywne i widziałem, że wszyscy się dobrze bawili także podsumowując, czuliśmy się bardzo dobrze – zaznaczył zawodnik.

Ponadto obie drużyny musiały zaprezentować układ taneczny niczym podprowadzające na meczu żużlowym co na widowni przyjęto z entuzjazmem. – Najbardziej podobał mi się taniec podprowadzających. Fajnie się oglądało, ale nie chciałbym w tym uczestniczyć – podsumował Hampel.

Zawodnik podkreślił, że lubi takie wydarzenia i spotkania z kibicami. – Jest to kolejna okazja dla wspólnych zdjęć i autografów. Temu służy przerwa zimowa i między przygotowaniami tego typu rozrywka to dla każdego coś fajnego – powiedział żużlowiec FOGO Unii.

Na 30-31 stycznia przypadł z kolei finał akcji „Odwiedziny Złotej Drużyny”. Zwycięskie szkoły, które napisały najbardziej efektowne scenariusze spotkań, zostały odwiedzone przez złotych medalistów PGE Ekstraligi. Zaszczyt wizyty drużyny przypadł Zespołowi Szkół Rolniczych w Grabonogu i Szkole Podstawowej w Goniembicach, która swoje spotkanie zorganizowała w pobliskim Lipnie.

Oba wydarzenia przebiegały w świetnej atmosferze i były potwierdzeniem bardzo dobrych relacji pomiędzy kibicami a klubem. Zawodnicy także profesjonalnie podeszli do swoich obowiązków i cierpliwie odpowiadali na zadawane przez dzieci pytania.

Kolejne dni także zapowiadają się pracowicie dla zawodników leszczyńskiego klubu. – Zgrupowanie kadry w Zakopanem na początku lutego i krótka przerwa, w której też nie zapomnimy o treningach. Koniec lutego to Hiszpania i motocross, a później ostatnie przygotowania i szlify warsztatowe, bo w marcu będziemy szukali słońca i jazdy – wyjaśnił Hampel.

W stolicy Tatr pod okiem trenerów kadry z FOGO Unii oprócz Jarosława Hampela swoje akumulatory ładować będą Piotr Pawlicki, Janusz Kołodziej, Bartosz Smektała, Dominik Kubera i Szymon Szlauderbach.

Marcin Glapiak
Łukasz Woziński