Tu muszą być emocje! – zapowiedź niedzielnych spotkań PGE Ekstraligi

Fot. Patryk Kowalski
Fot. Patryk Kowalski

To będzie dobry dzień dla kibiców żużla. Dobry i istotny. Dobry, bo spotkają się ze sobą dwie drużyny, które w dużej mierze nadają rytm tegorocznej PGE Ekstralidze. Istotny ze względu na powyższe oraz ze względu na pojedynek, który może zadecydować o układzie sił w dolnych rejonach tabeli.

Ten drugi pojedynek będzie pierwszym, który obejrzą kibice. Mecz MRGARDEN GKM Grudziądz kontra MOJE BERMUDY Stal Gorzów będzie miał niebagatelne znaczenie dla ligowej tabeli w 2020 roku. Obie ekipy spisują się znacznie poniżej oczekiwań kibiców, sponsorów i działaczy, i punktów potrzebują jak powietrza. Gorzowianie w tym roku nie wygrali jeszcze ani jednego spotkania, jedno zwycięstwo na swoim koncie mają grudziądzanie. Goście są czerwoną latarnią tabeli, grudziądzanie tydzień temu odebrali srogą lekcję speedwaya w Lublinie. Czy trzeba innych argumentów, żeby uznać, że już niedzielna przystawka będzie przysparzać kibiców o ciarki?

16:30 MRGARDEN GKM Grudziądz – MOJE BERMUDY Stal Gorzów
LIVE nSport+ (studio od 16:00)
Studio: Michał Łopaciński, Krzysztof Cegielski
Komentarz: Maciej Noskowicz, Wojciech Dankiewicz
Reporter: Mateusz Kędzierski

Sędzia: Remigiusz Substyk, Komisarz toru: Jacek Woźniak

Skoro będzie przystawka, to musi być też danie główne. Mistrz sezonu 2019 i brązowy medalista minionych rozgrywek. Obecny lider rozgrywek kontra drużyna, która jeszcze kilka tygodni była na szczycie tabeli. Gwoli ścisłości trzeba dodać, że częstochowianie mają do rozegrania zaległe mecze. Trzeba więcej smaczków? Proszę bardzo! Pod taśmą staną dwaj najskuteczniejsi ligowcy A.D. 2020. Do tego aktualny Indywidualny Mistrz Polski i tor w Częstochowie, który słynie z tego, że potrafi zapewnić nie lada emocje. Czujecie się zaproszeni na żużlową ucztę?

19:15 ELTROX Włókniarz Częstochowa – FOGO Unia Leszno
LIVE nSport+ (studio od 18:45)
Studio: Marcin Majewski, Piotr Świderski
Komentarz: Tomasz Dryła, Mirosław Jabłoński
Reporter: Łukasz Benz

Sędzia: Paweł Słupski, Komisarz toru: Zbigniew Kuśnierski

Hit kolejki – ELTROX Włókniarz Częstochowa vs FOGO Unia Leszno 🔝LIVE w nSport+ ⬇️#PGEE | #PGEEkstraliga

Opublikowany przez Speedway Ekstraliga Sobota, 25 lipca 2020

Relację z obu spotkań będzie można śledzić w oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu.

W aplikacji zapraszamy również do #TyperPGEE. Od tego sezonu relacja w aplikacji została wzbogacona o statystyczne ciekawostki. Podczas tegorocznych zmagań będzie można włączyć się także do nowej zabawy „Komu kibicujesz?” i pokazać swoje zaangażowanie w ramach dopingu dla konkretnej drużyny. Atrakcja ta rozpocznie się w momencie startu każdego meczu PGE Ekstraligi, a zakończy po ostatnim biegu.

Blisko 27.000 wirtualnych drużyn zostało zgłoszonych do gry Eliga Manager. Nie masz jeszcze swojej drużyny? Do wzięcia udziału w zabawie wystarczy posiadać aplikację PGE Ekstraligi, która dostępna jest w Google Play oraz App Store.

 

Tomasz Kania