Trzy dni pełne spotkań i integracji (podsumowanie „60 godzin z Falubazem”)

Fot. Patryk Kowalski
Fot. Patryk Kowalski

Piąta edycja akcji „60 godzin z Falubazem” zakończona. Przez trzy dni zawodnicy oraz sztab szkoleniowy Falubazu Zielona Góra spotkali się z kibicami w zielonogórskiej galerii oraz młodszymi fanami w szkołach czy przedszkolach. Nie zabrakło także wspólnej kolacji, wzięcia udziału w akcji zamalowywania ścian czy…sprawdzenia swoich umiejętności w gotowaniu.

Wydarzenie rozpoczęło śniadanie biznesowe z przedstawicielami firm należących do Falubaz Business Club czyli platformy komunikacji klubu ze światem partnerów, wspierających drużynę z Zielonej Góry. Zaraz po tym żużlowcy odwiedzili Miejskie Przedszkole nr 18, gdzie mogli porozmawiać ze swoimi najmłodszymi kibicami. Dodatkowo zawodnicy udali się też na trening Akademii Piłkarskiej Macieja Murawskiego, gdzie ćwiczyli razem z jej młodymi podopiecznymi. Wszystko to było rozgrzewką przed wieczornym turniejem w kręgle z radnymi miasta.

#60hzFalubazem 2020 – dzień 1

Śniadanie biznesowe z członkami Falubaz Business Club, wizyta w Szkole Podstawowej nr 18, trening z młodymi piłkarzami Akademii Macieja Murawskiego i turniej bowlingowy w radnymi Miasta Zielona Góra… Za nami pierwszy dzień zgrupowania #60hzFalubazem. Działo się :)#HejHejFalubaz#FalubazTV

Opublikowany przez Falubaz Zielona Góra Czwartek, 20 lutego 2020

Drugi dzień to również wizyta w przedszkolu – tym razem było to jednak przedszkole nr 19. W planie dnia był intensywny trening na siłowni oraz odwiedzenie Centrum Sportu i Rekreacji, gdzie żużlowcy zaznali wizyt w saunie, basenie i chwil relaksu. Później odbyła się wspólna akcja z Pogromcami Bazgrołów. Jest to inicjatywa przeciwko wandalom czy chuliganom, którzy niszczą ściany, dzieła profesjonalnych grafficiarzy lub elewacje budynków różnymi bazgrołami, wulgarnymi napisami czy innego rodzaju znakami graficznymi. Oczyszczone zostały ściany budynków koło centrum przesiadkowego. Na odnowionych powierzchniach ma powstać dzieło o tematyce żużlowej. Dzień zakończony został w kuchni firmy SAS, gdzie zawodnicy sprawdzili swoje umiejętności kulinarne.

Ostatni dzień zgrupowania to wizyta drużyny u jednego ze sponsorów klubu. Główną atrakcją było spotkanie z kibicami w galerii handlowej Auchan, w której to mieści się sklep kibica. Każdy mógł podejść by zdobyć autograf, zbić przysłowiową „piątkę” czy zrobić sobie zdjęcie z zawodnikiem. Niestraszne były ogromne kolejki , ale jak widać było po tych, którzy się doczekali, było warto. Po zakończonym spotkaniu drużyna udała się na uroczystą galę Gazety Lubuskiej, podczas której rozdano nagrody dla najlepszych sportowców regionu.

Wizyta w salonach zielonogórskiej Toyoty, oraz spotkanie z kibicami w Galerii Auchan to wydarzenia trzeciego dnia zgrupowania 60 godzin z Falubazem.

Opublikowany przez Falubaz Zielona Góra Sobota, 22 lutego 2020

Teraz żużlowcy udali się na siedmiodniowy obóz do Świnoujścia. Jak informuje Falubaz Zielona Góra na swojej stronie internetowej, jest to pierwszy obóz zimowy klubu, na którym nie zabraknie żadnego zawodnika. W ramach obozu będą codzienne treningi i elementy integracyjne.

Konrad Fligier