Trzecie kwalifikacje dla Zmarzlika. 2022 Prague FIM Speedway GP of Czech Republic dla reprezentanta Polski?

Fot. Ewelina Włoch-Wrońska

Za nami kwalifikacje do 2022 Prague FIM Speedway GP of Czech Republic. Najlepszym okazał się Bartosz Zmarzlik, który wykręcił czas okrążenia 14,87. O godz. 19:00 początek turnieju głównego, którego transmisja LIVE na antenie Eurosport Extra (płatna usługa Player.pl).

W poprzednich kwalifikacjach wygrywał Bartosz Zmarzlik (Gorican, Warszawa). W Pradze reprezentant Polski ponownie wykręcił najlepszy czas (14,87). Drugi był Max Fricke (15,00), a trzeci Robert Lambert (15,02).

Zawody w Czechach są trzecią rundą tegorocznych zmagań w FIM SGP. W Chorwacji najlepszy był Bartosz Zmarzlik, a w Warszawie Max Fricke. W ostatnich dwóch latach najlepsi ścigali się na Markecie czterokrotnie. Zawody odbywały się każdego sezonu podwójnie, a wygrywali:

  • 2020: Bartosz Zmarzlik x2
  • 2021: Maciej Janowski, Artem Laguta

W klasyfikacji generalnej pierwszego Zmarzlika i szóstego Fricke’a dzieli 10 punktów. Dodatkowo duży ścisk jest na miejscach na podium – Polak ma 32 pkt, drugi Madsen i trzeci Michelsen po 30 „oczek”. Jeden punkt do Duńczyków traci Maciej Janowski. Praskie zawody mogą być w takim razie bardzo ważne dla czołówki, bo każda strata może mieć duże znaczenie w kolejnych odsłonach cyklu.

Pozostali reprezentanci Polski także będą liczyć na wysokie miejsca na Markecie. Paweł Przedpełski jest na 12. miejscu w klasyfikacji generalnej, jednak na PGE Narodowym zaliczył udany występ i awansował do półfinałów. Z kolei Patryk Dudek jest na 14. pozycji i wciąż czeka na swój pierwszy awans do fazy finałowej tegorocznego cyklu.

Początek turnieju w Pradze o godz. 19:00. Transmisja LIVE w Eurosport Extra (płatna usługa Player.pl).

Lista startowa 2022 Prague FIM Speedway GP of Czech Republic:

1. Daniel Bewley (Wielka Brytania)
2. Paweł Przedpełski (Polska)
3. Jason Doyle (Australia)
4. Mikkel Michelsen (Dania)
5. Bartosz Zmarzlik (Polska)
6. Jan Kvech (Czechy)
7. Maciej Janowski (Polska)
8. Tai Woffinden (Wielka Brytania)
9. Robert Lambert (Wielka Brytania)
10. Fredrik Lindgren (Szwecja)
11. Jack Holder (Australia)
12. Leon Madsen (Dania)
13. Max Fricke (Australia)
14. Martin Vaculik (Słowacja)
15. Patryk Dudek (Polska)
16. Anders Thomsen (Dania)
17. Daniel Klima (Czechy) – rezerwowy
18. Petr Chlupac (Czechy) – rezerwowy