Trzech nowych zawodników w GET WELL Toruń

Fot. Zuzanna Kloskowska
Fot. Zuzanna Kloskowska

Na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej GET WELL Toruń ogłosił nazwiska trzech nowych zawodników. Do klubu dołączyli Norbert Kościuch, a także dwóch juniorów – Maksymilian Bogdanowicz oraz Kamil Kiełbasa.

Kościuch przeszedł do toruńskiego zespołu z pierwszoligowego Orła Łódź, w którym był jedną z wyróżniających się postaci. – Norberta nie trzeba nikomu przedstawiać. Wychowanek FOGO Unii Leszno, w ostatnich latach meldował się zawsze w czołówce pierwszoligowych rozgrywek. Wystarczy dodać, iż w ostatnich trzech sezonach regularnie awansował do finałów Indywidualnych Mistrzostw Polski – powiedziała prezes klubu, Ilona Termińska.

Oprócz doświadczonego wychowanka leszczyńskiej Unii, do zespołu dołączą młodzieżowcy w osobach Maksymiliana Bogdanowicza i Kamila Kiełbasy. Pierwszy z nich reprezentował barwy CAR GWARANT Startu Gniezno. Drugi występował w krakowskiej Wandzie. – Maksymilian Bogdanowicz urodził się w 1998 roku w Szwecji. Ten młody żużlowiec jest uważany za jeden z większych talentów w tym sporcie. Jego kariera w ostatnim czasie rozwija się bardzo szybko. Obserwowaliśmy tego zawodnika od pewnego czasu i gołym okiem było widać postępy, jakie miały miejsce podczas każdego występu. Dla Maksa będzie to ostatni sezon w roli juniora, jestem jednak przekonana, że będzie to sezon udany i liczę, że zostanie z nami na dłużej. Kamil to z kolei przyszłość naszego klubu. W połowie października mieliśmy okazję obserwować tego młodzieńca podczas Turnieju Par, gdzie pokazał się z bardzo dobrej strony. Jestem pełna nadziei, że w „anielskich barwach” rozwinie skrzydła, i będzie bardzo cennym nabytkiem – zakończyła Prezes toruńskiego zespołu.

Źródło: speedway.torun.pl