Trzech liderów siłą zespołu. MOTOR Lublin na prostej do fazy play-off? (podsumowanie po 11. rundzie)

Fot. Przemysław Gąbka

Za nami  prawie pełne 11. rund tegorocznego sezonu PGE Ekstraligi. Przy okazji przerwy wakacyjnej, można krótko podsumować dotychczasowe wyniki drużyn. Jak w sezonie 2021 radzi sobie MOTOR Lublin?

Moment sezonu

Momentem sezonu był mecz we Wrocławiu. MOTOR Lublin, aby wciąż liczyć się w walce o fazę play-off, musiał wywalczyć minimum jeden punkt bonusowy w dwóch spotkaniach wyjazdowych (przy założeniu zwycięstwa w Toruniu) – we Wrocławiu lub Lesznie. Udało się już w pierwszym z nich. MOTOR w pojedynku z BETARD SPARTĄ wywalczył 39 punktów, co przy zdobyciu 52 “oczek” w spotkaniu domowym dało lublinianom punkt bonusowy.

Kto najczęściej startował w 14. oraz 15. biegu?

W pierwszym z biegów nominowanych w 2021 roku, w zespole MOTORU Lublin najczęściej startowało aż trzech zawodników. Grigorij Laguta, Jarosław Hampel oraz Dominik Kubera desygnowali byli aż czterokrotnie. Rosjanin wystartował w przedostatnich biegach meczów z BETARD SPARTĄ Wrocław (dom), ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM-em Grudziądz (wyjazd), FOGO UNIĄ Leszno (dom) oraz ELTROX WŁÓKNIARZEM Częstochowa (wyjazd). W przypadku Hampela były to mecze z MOJE BERMUDY STALĄ Gorzów (wyjazd), EWINNER APATOREM Toruń (dom), ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM-em Grudziądz (wyjazd), a także MARWIS.PL FALUBAZEM Zielona Góra (dom). Dominik Kubera wystartował w przedostatnim biegu meczu z ELTROX WŁÓKNIARZEM Częstochowa (dom), MOJE BERMUDY STALĄ Gorzów (dom), BETARD SPARTĄ Wrocław (wyjazd) i MARWIS.PL FALUBAZEM Zielona Góra (dom).

W występach w 15. biegu liderem lubelskiej ekipy jest Mikkel Michelsen. Świeżo upieczony indywidualny mistrz Europy nominowany był aż dziewięć razy do finałowego biegu meczu. Był to spotkania z ELTROX WŁÓKNIARZEM Częstochowa (dom i wyjazd), BETARD SPARTĄ Wrocław (dom i wyjazd), MOJE BERMUDY STALĄ Gorzów (wyjazd), EWINNER APATOREM Toruń (dom), ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM-em Grudziądz (wyjazd), FOGO UNIĄ Leszno (dom), a także MARWIS.PL FALUBAZEM Zielona Góra (dom).

Kto najczęściej Rajderem Meczu?

W MOTORZE najczęściej wybierani na Rajdera spotkania byli Wiktor Lampart oraz Grigorij Laguta – obaj po dwa razy. Junior lubelskiej ekipy zyskał to miano w domowych spotkaniach z ELTROX WŁÓKNIARZEM Częstochowa oraz MOJE BERMUDY STALĄ Gorzów. Natomiast Rosjanin zyskał sympatię kibiców podczas domowych meczów z EWINNER APATOREM Toruń oraz MARWIS.PL FALUBAZEM Zielona Góra.

Najlepsza i najgorsza średnia w drużynie

Po 11. kolejkach PGE Ekstraligi liderem MOTORU Lublin jest Mikkel Michelsen. 26-letni Duńczyk na obecną chwilę może popisać się średnią biegopunktową na poziomie 2.055. Jest to na obecną chwilę najlepsza średnia Michelsena na najwyższym poziomie ligowym w Polsce. Z drugiej strony najgorszą średnią w tym roku w lubelskiej ekipie prezentuje Krzysztof Buczkowski. Co więcej, obecna średnia na bieg (1.255) jest drugą najgorszą w karierze (na najwyższym szczeblu ligowym w Polsce) wychowanka GKM-u Grudziądz.

Pojedynki między zawodnikami:

Mikkel Michelsen – Grigorij Laguta

Średnia biegopunktowa: 2.005 – 1.857
Miejsce w klasyfikacji PGE Ekstraligi: 12 – 19
Wygrane biegi: 24 – 21

Jarosław Hampel – Krzysztof Buczkowski

Średnia biegopunktowa: 1.722 – 1.225
Miejsce w klasyfikacji PGE Ekstraligi: 23 – 41
Wygrane biegi: 15 – 4

 

Michał Mielnik