Trzech liderów siłą zespołu. MOTOR Lublin na prostej do fazy play-off? (podsumowanie po 11. rundzie)

Fot. Przemysław Gąbka
Fot. Przemysław Gąbka

Za nami  prawie pełne 11. rund tegorocznego sezonu PGE Ekstraligi. Przy okazji przerwy wakacyjnej, można krótko podsumować dotychczasowe wyniki drużyn. Jak w sezonie 2021 radzi sobie MOTOR Lublin?

Moment sezonu

Momentem sezonu był mecz we Wrocławiu. MOTOR Lublin, aby wciąż liczyć się w walce o fazę play-off, musiał wywalczyć minimum jeden punkt bonusowy w dwóch spotkaniach wyjazdowych (przy założeniu zwycięstwa w Toruniu) – we Wrocławiu lub Lesznie. Udało się już w pierwszym z nich. MOTOR w pojedynku z BETARD SPARTĄ wywalczył 39 punktów, co przy zdobyciu 52 “oczek” w spotkaniu domowym dało lublinianom punkt bonusowy.

Kto najczęściej startował w 14. oraz 15. biegu?

W pierwszym z biegów nominowanych w 2021 roku, w zespole MOTORU Lublin najczęściej startowało aż trzech zawodników. Grigorij Laguta, Jarosław Hampel oraz Dominik Kubera desygnowali byli aż czterokrotnie. Rosjanin wystartował w przedostatnich biegach meczów z BETARD SPARTĄ Wrocław (dom), ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM-em Grudziądz (wyjazd), FOGO UNIĄ Leszno (dom) oraz ELTROX WŁÓKNIARZEM Częstochowa (wyjazd). W przypadku Hampela były to mecze z MOJE BERMUDY STALĄ Gorzów (wyjazd), EWINNER APATOREM Toruń (dom), ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM-em Grudziądz (wyjazd), a także MARWIS.PL FALUBAZEM Zielona Góra (dom). Dominik Kubera wystartował w przedostatnim biegu meczu z ELTROX WŁÓKNIARZEM Częstochowa (dom), MOJE BERMUDY STALĄ Gorzów (dom), BETARD SPARTĄ Wrocław (wyjazd) i MARWIS.PL FALUBAZEM Zielona Góra (dom).

W występach w 15. biegu liderem lubelskiej ekipy jest Mikkel Michelsen. Świeżo upieczony indywidualny mistrz Europy nominowany był aż dziewięć razy do finałowego biegu meczu. Był to spotkania z ELTROX WŁÓKNIARZEM Częstochowa (dom i wyjazd), BETARD SPARTĄ Wrocław (dom i wyjazd), MOJE BERMUDY STALĄ Gorzów (wyjazd), EWINNER APATOREM Toruń (dom), ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM-em Grudziądz (wyjazd), FOGO UNIĄ Leszno (dom), a także MARWIS.PL FALUBAZEM Zielona Góra (dom).

Kto najczęściej Rajderem Meczu?

W MOTORZE najczęściej wybierani na Rajdera spotkania byli Wiktor Lampart oraz Grigorij Laguta – obaj po dwa razy. Junior lubelskiej ekipy zyskał to miano w domowych spotkaniach z ELTROX WŁÓKNIARZEM Częstochowa oraz MOJE BERMUDY STALĄ Gorzów. Natomiast Rosjanin zyskał sympatię kibiców podczas domowych meczów z EWINNER APATOREM Toruń oraz MARWIS.PL FALUBAZEM Zielona Góra.

Najlepsza i najgorsza średnia w drużynie

Po 11. kolejkach PGE Ekstraligi liderem MOTORU Lublin jest Mikkel Michelsen. 26-letni Duńczyk na obecną chwilę może popisać się średnią biegopunktową na poziomie 2.055. Jest to na obecną chwilę najlepsza średnia Michelsena na najwyższym poziomie ligowym w Polsce. Z drugiej strony najgorszą średnią w tym roku w lubelskiej ekipie prezentuje Krzysztof Buczkowski. Co więcej, obecna średnia na bieg (1.255) jest drugą najgorszą w karierze (na najwyższym szczeblu ligowym w Polsce) wychowanka GKM-u Grudziądz.

Pojedynki między zawodnikami:

Mikkel Michelsen – Grigorij Laguta

Średnia biegopunktowa: 2.005 – 1.857
Miejsce w klasyfikacji PGE Ekstraligi: 12 – 19
Wygrane biegi: 24 – 21

Jarosław Hampel – Krzysztof Buczkowski

Średnia biegopunktowa: 1.722 – 1.225
Miejsce w klasyfikacji PGE Ekstraligi: 23 – 41
Wygrane biegi: 15 – 4

 

Michał Mielnik