TRULY.WORK Stal Gorzów od kuchni przypadło do gustu wszystkim (fotorelacja)

Fot. Marcin Szarejko
Fot. Marcin Szarejko

„Spotkajmy się 22 marca przed sezonem 2019” – pod takim hasłem TRULY.WORK Stal Gorzów zorganizowała otwarty trening dla swoich kibiców. Fani mogli zajrzeć do parku maszyn, była również okazja zrobienia zdjęć z zawodnikami i zdobycia autografów. – Robiliśmy nawet zakłady, ilu kibiców przyjdzie. Jeden powiedział 20, drugi 40, a ja myślę, że przynajmniej 500 kibiców przewinie się przez ten parking – powiedział trener Stanisław Chomski.

Czy taka forma spotkania przypadła do gustu samym żużlowcom TRULY.WORK Stali Gorzów? – Cieszę się, że powstała tutaj taka nowa forma otwarcia się dla kibica. Taki system press day doskonale sprawdza się w Szwecji. Miałem też możliwość uczestniczenia w takiej formie spotkania z kibicami w Bydgoszczy i tam ten pomysł był bardzo pozytywnie przyjęty przez fanów czarnego sportu. Mam nadzieję, że taka forma otwarcia sezonu w Gorzowie przypadnie kibicom do gustu – powiedział Szymon Wożniak.

Super pomysł ze strony klubu, że na luzie możemy porozmawiać z kibicami. Zawsze po meczu ligowym spieszymy się na prom, czy samoloty do Anglii i nie ma tego czasu dla naszych fanów – dodał Krzysztof Kasprzak.

Czym różniło się spotkanie zorganizowane w Gorzowie, od tych w klubach Elitserien? – W Szwecji nie ma muzyki, ale jesteśmy w Polsce i trzeba coś dołożyć – zdradził Bartosz Zmarzlik.

Czy trener TRULY.WORK Stali Gorzów jest zadowolony z takiej formy spotkania kibiców z zawodnikami? – To pokazuje naszym zawodnikom, że nie robią tego sami dla siebie. Robiliśmy nawet zakłady, ilu kibiców przyjdzie. Jeden powiedział 20, drugi 40, a ja myślę, że przynajmniej 500 kibiców przewinie się przez ten parking. To pokazuje, że żużel jest w Gorzowie tym sportem, na który zapotrzebowanie jest olbrzymie – powiedział trener Stanisław Chomski.

Po spotkaniu z kibicami żużlowcy odbyli na gorzowskim owalu indywidualne sesje treningowe.  Nawierzchnia toru po opadach była dość wymagająca, dlatego spod taśmy nie ścigano się w czwórkę. – Nie ma torów bezpiecznych. Nikt nie zagwarantuje, że nie wyskoczy koleina. Toromistrz włożył bardzo dużo wysiłku, by go przygotować po dziesięciodniowych opadach. Jest duża wilgotność, tor powoli schnie, ale jest na tyle dobry, żeby takie sesje treningowe przeprowadzić – zakończył trener TRULY.WORK Stal Gorzów.

W weekend żużlowcy TRULY.WORK Stali Gorzów rozegrają pierwsze spotkania kontrolne z MRGARDEN GKM Grudziądz. W sobotę o 15:00 w Grudziądzu, a w niedzielę o 15:00 w Gorzowie.

Piotr Kaczmarek