TRULY.WORK Stal Gorzów o lepszy rezultat z Iversenem (podsumowanie transferowe)

Fot. Marcin Szarejko
Fot. Marcin Szarejko

„Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej” – tak właśnie z kibicami TRULY.WORK Stali Gorzów przywitał się Niels Kristian Iversen w filmie zamieszczonym na klubowym fanpage’u. Duńczyk po dwuletniej przerwie powraca na stadion im. Edwarda Jancarza. Zmiana Petera Kildemanda na Iversena pozwoli fanom żółto-niebieskim oczekiwać od swoich ulubieńców lepszego rezultatu, niż w sezonie 2019.

Przed sezonem 2020 w Gorzowie nastąpiła wymiana najsłabszego ogniwa. Szeregi TRULY.WORK Stali Gorzów opuścił Peter Kildemand, który związał się kontraktem z pierwszoligowym Zdunek Wybrzeżem Gdańsk. W jego miejsce przybył inny Duńczyk, Niels Kristian Iversen. Jest to jego powrót do Gorzowa po dwuletnim pobycie w Toruniu.

Iversen występował w gorzowskim zespole w latach 2011-2017. W tym czasie zdobył dwa złote (2014, 2016) i dwa brązowe medale (2011, 2017) oraz jeden srebrny (2012). W historii gorzowskiej Stali zdążył się zapisać jako najskuteczniejszy zawodnik zagraniczny. Na swoim koncie zgromadził 1121 punktów w żółto-niebieskich barwach i w przyszłym sezonie będzie miał okazję do wyśrubowania tego rekordu. Duńczyk w sezonie 2019 legitymował się średnią biegopunktową 1.765, co stanowi zdecydowanie lepszy rezultat, w porównaniu do opuszczającego zespół Kildemanda (0.979). Na podstawie samych wyników z zeszłego sezonu, można stwierdzić, że transfer Iversena będzie stanowić realne wzmocnienie kadry żółto-niebieskich.

Z zespołem z Gorzowa pięcioletnim kontraktem związał się również inny Duńczyk, Marcus Birkemose. Szesnastolatek zdążył w tym sezonie pokazać się z dobrej strony w zawodach ligi duńskiej i turniejach młodzieżowych, co nie umknęło uwadze działaczom TRULY.WORK Stali. Jest to transfer bardziej z myślą na przyszłość, niż realne wzmocnienie obecnej kadry. Młodzieżowiec pochodzący z Langeskov w sezonie 2020 pierwsze kroki na polskich torach będzie stawiał w drugoligowym Power Duck Iveston PSŻ Poznań.

Trzon zespołu pozostał taki sam, jak w poprzednim sezonie. Formacja seniorska będzie opierać się na mistrzu Świata, Bartoszu Zmarzliku. Przed sezonem 2020 ważny kontrakt z klubem posiadał Anders Thomsen, który udanie spędził debiutancki sezon w PGE Ekstralidze i może utrzymać swój poziom. Na przedłużenie umów zdecydowali się Szymon Woźniak, który nadal będzie pełnił rolę lidera oraz Krzysztof Kasprzak, z którym negocjacje trwały dłużej. Leszczynianin zdecydował się podpisać dwuletni kontrakt. Dzięki temu w sezonie 2021 będzie mógł obchodzić swoje dziesięciolecie startów w żółto-niebieskich barwach. Mimo kiepskiego 2019 roku Kasprzak zapowiada walkę o play-off z TRULY.WORK Stalą oraz powrót do cyklu FIM Speedway Grand Prix, a potwierdzeniem tych słów ma być lepsza dyspozycja w końcówce sezonu i odniesione zwycięstwo w Złotym Kasku.

Do grona juniorów dołączą Wiktor Jasiński i Kamil Nowacki (powrót z wypożyczenia z Arged Malesa TŻ Ostrovii Ostrów Wlkp.). W kadrze znajdują się jeszcze Rafał Karczmarz, Mateusz Bartkowiak, Alan Szczotka i Kamil Pytlewski. Tak szerokie zaplecze juniorskie oznacza, że aby zapewnić zrównoważony rozwój młodzieżowców, któryś z zawodników pewnie zostanie wypożyczony jeszcze przed przyszłym sezonem.

Krzysztof Frączek