Trofeum przechodnie – nowa tradycja w PGE Ekstralidze

W mijającym tygodniu w siedzibie Ekstraligi Żużlowej w Bydgoszczy zdeponowano nowe trofeum przechodnie za Drużynowe Mistrzostwo Polski na żużlu. Projektantem pucharu jest pracujący na co dzień w Berlinie Dawid Celek. Wykonawstwem zajęła się firma STAL-POL.

Od sezonu 2018 Drużynowy Mistrz Polski na żużlu będzie nagradzany trofeum, na którego podstawie – po finałowym meczu – grawerowana będzie nazwa klubu wraz z datą odniesienia sukcesu. Po dwunastu miesiącach mistrz posiadał będzie w swojej kolekcji replikę pucharu. Oryginał będzie zaś przekazywany kolejnemu triumfatorowi rozgrywek PGE Ekstraligi.

Trofeum przechodnie zaprojektował Dawid Celek, który jest również autorem murali w kilku miejscach Polski. Wykonawstwo PGE Ekstraliga powierzyła firmie STAL-POL. – Wprowadzamy nową tradycję, trofeum nawiązuje do sportu żużlowego, czego do tej pory nie było. Kamienna podstawa nadaje mu majestatyczności, a jak podkreślił wykonawca – puchar wpisuje się w niewielką rodzinę pucharów, które mają w sobie jakiś przekaz – powiedział Przemysław Szymkowiak z PGE Ekstraligi.