Triumf ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZA Częstochowy na stadionie Olimpijskim

Fot. Ewelina Włoch-Wrońska

Bardzo zacięte spotkanie na stadionie Olimpijskim. BETARD SPARTA Wrocław musiała uznać wyższość podopiecznych Lecha Kędziory. Gospodarze zostali pokonani przez ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZA Częstochowa 44:46. Rajderem spotkania został Maciej Janowski z dorobkiem 15+1.

Mecz rozpoczął się od biegowego zwycięstwa ekipy gości. Dwa kolejne wyścigi to cios za ciosem w postaci podwójnych wygranych, a pierwsza seria startów zakończyła się remisem. Żadna ze stron nie chciała odpuścić i po dwóch remisowych wyścigach gospodarze zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, zwyciężając 4:2 w 7. biegu, doprowadzając do remisu w całym spotkaniu.

Trzecia seria startów rozpoczęła się od zwycięstwa Macieja Janowskiego, dającego BETARD SPARCIE Wrocław 3:3. Z kolei 9. i 10. wyścig to 1:5 i 5:1. Leon Madsen i Jakub Miśkowiak w 11. odsłonie spotkania na stadionie Olimpijskim zapewnili swojej drużynie dwupunktowe prowadzenie w meczu. ZIELONA ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa stopniowo powiększała swój dobytek punktowy, kończąc serię zasadniczą wynikiem 42:36.

Biegi nominowane to podwójny triumf zawodników Dariusza Śledzia za sprawą Daniela Bewleya i Macieja Janowskiego w 14. odsłonie meczu, a także show w wykonaniu Kacpra Woryny na koniec dnia, które dało zwycięstwo ekipie gości.

Pełna relacja dostępna jest TUTAJ

Paulina Wiśniewska