Treningowe szlify przy Olsztyńskiej. Pewne zwycięstwo ELTROX WŁÓKNIARZA Częstochowa.

Fot. Patryk Kowalski
Fot. Patryk Kowalski

W Częstochowie odbył się pierwszy sparing ELTROX WŁÓKNIARZA, który zmierzył się z ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz. Gospodarze pewnie pokonali ekipę z Grudziądza 52:25. Liderem był Leon Madsen (9), zaś najlepiej z przyjezdnych zaprezentował się Roman Lakhbaum (7+1).

Inaugurująca seria to zdecydowana hegemonia gospodarzy. Pierwsze dwie gonitwy z olbrzymią łatwością częstochowianie wygrali podwójnie. W biegu trzecim świetnym startem i jazdą na dystansie popisał się Roman Lakhbaum, który razem ze swoim partnerem z drużyny, Krzysztofem Kasprzakiem, zwyciężyli 4:2. Negatywnie zaskoczył nowy nabytek ELTROX WŁÓKNIARZA CzęstochowaBartosz Smektała. Wychowanek FOGO UNII Leszno nie włączył się w walkę i zakończył bieg bez zdobyczy punktowej. Ostatnia odsłona pierwszej serii to kolejne podwójne zwycięstwo miejscowych. Na tablicy wyników było już 17:7.

Kolejne treningowe szlify przy Olsztyńskiej to dalsza dominanta częstochowian. Swoją doskonałą dyspozycję przypieczętował Bartłomiej Kowalski, który zdobył po raz trzeci 3 „oczka”, nie dając szans rywalom w gonitwie ósmej. Z problemami sprzętowymi z poprzedniej serii szybko uporał się Leon Madsen, który po świetnym starciu z Kasprzakiem, pierwszy przekroczył linię mety. Bieg dziewiąty zakończył się remisem, bo dotychczasową kompletną passę zakończył Jonas Jeppesen. Mocnym uderzeniem trzecią serię startów zamknął duet WorynaSmektała.

W ostatnich dwóch biegach meczu z dobrej strony pokazali się Lakhbaum i Jeppesen, którzy w cuglach wygrali swoje biegi. Zawody zakończono przed biegami nominowanymi.

ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa – 52 pkt

 1. Leon Madsen – 9
 2. Jonas Jeppesen – 8+1
 3. Kacper Woryna – 6+1
 4. Bartosz Smektała – 7+1
 5. Jakub Miśkowiak – 6+2
 6. Bartłomiej Kowalski – 9
 7. Mateusz Świdnicki – 7+1

ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz – 25 pkt

 1. Krzysztof Kasprzak – 6+1
 2. Roman Lakhbaum – 7+1
 3. Kenneth Bjerre – 6
 4. Norbert Krakowiak – 2
 5. Brak zawodnika
 6. Denis Zieliński – 2
 7. Brak zawodnika
 8. Bartłomiej Kowalski – 2

Błażej Kordiak