Treningi przed startem PGE Ekstraligi – podsumowanie dnia (1)

Fot. Zuzanna Kloskowska
Fot. Zuzanna Kloskowska

Marzec to czas, w którym żużel budzi się z zimowego snu. Zawodnicy klubów PGE Ekstraligi wykorzystują ten czas nie tylko do przygotowania fizycznego, ale także do zapoznania się z torem po dłuższej przerwie. W poniedziałek treningi na MotoArenie rozpoczął GET WELL Toruń, z kolei testy wydolnościowe przechodziła FOGO Unia Leszno. Nowe silniki testował Antonio Lindbaeck, a Maksym Drabik skorzystał z dobrej pogody w chorwackim Gorican, a Patryk Dudek w Rybniku.

W samo południe pierwszy trening odbył się na MotoArenie, gdzie GET WELL Toruń przejechał pierwsze okrążenia przed nowym sezonem PGE Ekstraligi. W jazdach wzięli udział Norbert Kościuch, Igor Kopeć-Sobczyński, Maksymilian Bogdanowicz, Aleks Rydlewski, a gościnnie przygotowywał się Daniel Kaczmarek.

– Robimy swoje, zgodnie z planem. Dużo wniosków zostało wyciągniętych po ubiegłym sezonie i czasami tak jest, że trzeba zrobić krok do tyłu, żeby zrobić dwa kroki do przodu. MotoArena sprzyja, aby już na poważnie pojeździć. Tor po zimie i pewnych zmianach, które tu wprowadziliśmy sprawuje się znakomicie. Jest bardzo dobrze, a może być jeszcze lepiej. Na kolejnych treningach zaczniemy ściganie spod taśmy. Traktujemy ten tydzień jak taki bonus, bo pierwszy trening na torze planowaliśmy na 10 marca. Z kolei 16 marca jedziemy pierwszy mecz sparingowy z Ostrowem, zapraszam serdecznie wszystkich kibiców – powiedział menedżer Jacek Frątczak w relacji Julii Lewandowskiej, ambasadorki PGE Ekstraligi z Torunia. Szkoleniowiec zespołu dodał jeszcze, że Rune Holta czuje się już bardo dobrze. Biega, jeździ na nartach oraz na rowerze i w niedługim czasie powinien pojawić się na torze. Jason Doyle oraz Niels Kristian Iversen trenują odpowiednio we Francji oraz w Chorwacji.

Fot. Paulina Wiśniewska – ambasadorka GET WELL Toruń

Z chorwackiej pogody postanowił również skorzystać Maksym Drabik. Zawodnik BETARD Sparty Wrocław trenuje w Gorican, gdzie pierwsze „kółka” kręcili już Martin Vaculik i Niels Kristian Iversen.

Do premierowych jazd w tym roku w Polsce przygotowuje się złoty medalista PGE Ekstraligi. FOGO Unia Leszno jest już po testach wydolnościowych, a już we wtorek (5 marca) wyjedzie na swój tor.

Testy były też zadaniem Antonio Lindbaecka. Żużlowiec MRGARDEN GKM Grudziądz sprawdzał silniki GTR w Krsko, przy okazji zaliczając pierwszy trening na torze w tym roku. Oprócz Szweda w Słowenii pojawili się także Matej Zagar oraz Grigorij Laguta.

Przygotowań nie odpuszcza również Patryk Dudek, który wybrał się do Rybnika na testy swojego sprzętu. Przy okazji żużlowiec Falubazu Zielona Góra przyzwyczaja się do motocykla po kontuzji ręki i długiej rehabilitacji.