Transferowa bomba odpalona. Jason Doyle w forBET Włókniarzu Częstochowa!

Fot. Arkadiusz Buczyński
Fot. Arkadiusz Buczyński

Jeden z najskuteczniejszych zawodników poprzedniego sezonu zmienił klub. Jason Doyle przeniósł się do fotBET Włókniarza z toruńskiego klubu. Miniony rok startów zakończył na szóstym miejscu ze średnią 2.280/bieg.

Starty w Polsce zainaugurował w 2008 roku. Wystartował wówczas ośmiu pojedynkach w pierwszoligowym Kolejarzu Rawicz, zapisał na swoim koncie wraz z bonusami 59 oczek, co dało mu średnią biegopunktową rzędu 1,405. Kolejne sezony spędzał w klubach pierwszej i drugiej ligi. W latach 2009-2010 miał kontrakt w Starcie Gniezno, w 2011 roku reprezentował Polonię Piła, w 2012 ROW Rybnik, a w 2013 ponownie Kolejarz Rawicz.

Przełomowy w jego wykonaniu okazał się sezon 2014. Wówczas w barwach pierwszoligowego Orła Łódź wykręcił średnią biegopunktową rzędu 2,488 i stał się jedną z gwiazd rozgrywek. W tym samym roku wywalczył awans do prestiżowego cyklu Grand Prix. Przepustka do grona najlepszych żużlowców świata zaowocowała także jego kontraktem w PGE Ekstralidze. W rozgrywkach tych debiutował w barwach klubu z Torunia. Sezony 2016-2017 spędził w ekipie Falubazu Zielona Góra, natomiast ostatnie 2 lata przejeździł ponownie w zespole z Grodu Kopernika. W 2020 roku reprezentować  będzie z kolei ekipę forBET Włókniarza Częstochowa.

W cyklu Grand Prix zadebiutował w 2015 roku. Wywalczył wówczas 114 punktów i sklasyfikowany został na wysokim – piątym miejscu. Wynik ten powtórzył sezon później. Miał jednak wtedy szanse na tytuł mistrzowski. Prowadził nawet w klasyfikacji przejściowej, ale ze względu na kontuzję musiał odpuścić dwie ostatnie rundy i plany o złotym medalu zmuszony był odłożyć na kolejny sezon. Upragniony tytuł indywidualnego mistrza świata zdobył ostatecznie w 2017 roku, a ostatnie 2 sezony kończył w klasyfikacji na siódmej pozycji. W sumie przez 5 lat startów w Grand Prix sześciokrotnie triumfował w poszczególnych turniejach, a 16 razy meldował się na podium.

Jason Doyle we Włókniarzu 2020!

Wszystkie karty na stole. 👊 Jason Doyle dołącza do forBET Włókniarza Częstochowa i zamyka kadrę naszego klubu na sezon 2️⃣0️⃣2️⃣0️⃣. Zobaczcie co sam Jason ma Wam do powiedzenia! 💚Sylwetka zawodnika. ⤵️https://wlokniarz.com/2019/11/14/jason-doyle-w-kadrze-bialo-zielonych/

Opublikowany przez Włókniarz Częstochowa Czwartek, 14 listopada 2019

Źródło: wlokniarz.com