Tomasz Gollob w finałowej 20-tce nominowanych plebiscytu na Najlepszego Sportowca 100-lecia

Fot. Łukasz Trzeszczkowski

W ramach obchodów stulecia gazety, Przegląd Sportowy zorganizował Plebiscyt na Najlepszego Sportowca tego okresu. Nominowani zostali wybitni sportowcy z różnych dyscyplin. Kapituła wybrała 20-tkę, na którą głosy oddawać będą kibice. Wśród wybranych finalistów znalazł się Tomasz Gollob – mistrz Świata z 2010 roku i wybitny żużlowiec.

Wśród wyróżnionych wydarzeń znalazł się również finał Indywidualnych Mistrzostw Świata na żużlu z 1973 roku, które odbyły się na Stadionie Śląskim w Chorzowie. W tych zawodach medale zdobyli dwaj wybitni zawodnicy – Ś.P. Jerzy Szczakiel (złoto) i Ś.P. Zenon Plech (brąz).

Głosowanie odbywa się na dwa sposoby:

  • za pośrednictwem strony sportowiec100lecia.pl– od 26 kwietnia do 24 maja 2021 roku o godz. 23:59
  • za pośrednictwem kuponów drukowanych w „Przeglądzie Sportowym” oraz w gazecie „Fakt” i „Fakt TV” – od 27 kwietnia, do 24 maja 2021 roku

Przegląd Sportowy to najstarsza polska gazeta ukazująca się w Polsce bez przerwy, gdyż podczas II wojny światowej była wydawana w obozie w Choszcznie (ówczesna nazwa Arnswalde), gdzie powstało około 300 wydań.

Dla uczczenia 100-lecia urodzin Przeglądu Sportowego zorganizowany został Plebiscyt na Sportowca 100-lecia a wraz z nim szereg wydarzeń jakim jest m.in. wyłonienie najlepszego trenera, zespołu czy wydarzenia na przestrzeni 100 lat. Zwieńczeniem kilkumiesięcznego plebiscytu będzie Gala, na której poznamy Najlepszego Sportowca 100-lecia Przeglądu Sportowego.