Tomasz Gollob dyrektorem sportowym Polonii Bydgoszcz. Zbigniew Boniek wsparciem klubu

Od lutego w bydgoskiej Polonii dojdzie do sporych zmian. Wraz z początkiem miesiąca dyrektorem sportowym klubu zostanie Tomasz Gollob – wychowanek drużyny. Wsparciem dla Polonii Bydgoszcz będzie również Zbigniew Boniek. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej nie będzie pełnił w nim żadnej funkcji.

Na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej (31 stycznia) w budynku Polonii Bydgoszcz poinformowano o nowej roli dla Tomasza Golloba. Mistrz Świata z 2010 roku od 1 lutego będzie dyrektorem sportowym klubu. – To spontaniczna decyzja. Z Jurkiem znamy się od momentu gdy zacząłem jeździć w Grand Prix. Od dawna pomagałem mu w różnych sprawach. Po tak długim czasie i po tym co przeszedłem jest wiele emocji. Wszystkie złe odpłynęły i teraz czas na dobre – powiedział Gollob.

– Wraz z poprawianiem się stanu zdrowia Tomek będzie coraz więcej czasu spędzał w klubie i będzie pomagał nie tylko mi, ale także naszym zawodnikom. Dla mnie Tomek jest autorytetem i myślę, że dla wszystkich osób również – dodał Jerzy Kanclerz, właściciel klubu.

Polonia będzie mogła liczyć także na pomoc Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej – Zbigniewa Bońka. Były reprezentant Polski nie będzie jednak pełnić w klubie żadnej funkcji. – Do października 2020 roku jestem prezesem PZPN i nie chce wchodzić w inny układ. Chcę pomóc i pomagam. Jest trzech ludzi: Jurek Kanclerz – właściciel, Tomek – dyrektor sportowy i ja z boku gdzieś będę pomagał. Bez żadnych podtekstów i cichego udziału – zaznaczył Boniek.

Drużyna pozyskała również sponsora tytularnego przed zbliżającym się sezonem i będzie występować na torach drugiej ligi pod nazwą ZOOLESZCZ Polonia Bydgoszcz.