„To był mój najlepszy występ” – wypowiedzi ELTROX Włókniarza z meczu #CZEGRU

Fot. Patryk Kowalski
Fot. Patryk Kowalski

W drugim podejściu do meczu w Częstochowie zdecydowanie lepsi okazali się gospodarze. ELTROX Włókniarz okazał się w pojedynku z drużyną MRGARDEN GKM-u Grudziądz 53:37. Rajderem Meczu został niespodziewanie  19-letni Mateusz Świdnicki.

Jeśli chodzi o pierwszy mój występ w biegu juniorskim to pogubiliśmy się z ustawieniami i nie mogłem dogonić Marcina (Turowskiego – przyp. red.). Zrobiliśmy korekty i w biegu numer 4 było już dobrze. Tak jak powiedział trener Dobrucki, zabrakło tzw. „cwaniactwa” – powiedział o swoich biegach Świdnicki na antenie ELEVEN SPORTS.

To bardzo trudny moment dla wszystkich i mojej rodziny, która została zagranicą. Walczymy cały czas szukamy prędkości. Przed meczem przejechaliśmy z Markiem (Cieślakiem – przyp.red.) po 60-70 kilometrów dziennie na rowerze. Trener już kończy 70 lat, jego postawa mnie podtrzymuje – opowiedział o starcie sezonu Jason Doyle.

Paradoksalnie najgorzej wyszedł mi bieg juniorski. Generalnie dotychczasowo był to mój najlepszy występ. Jason Doyle pozwolił, żebym dowiózł tą trójkę, a on skutecznie blokował przeciwników – zaznaczył Mateusz Świdnicki.

Daria Jagodzka