Thomsen i Woffinden gośćmi magazynu WP SportoweFakty (29.07.21, godz. 12:30)

Duńczyk oraz Brytyjczyk będą gośćmi Marcina Musiała w najnowszym magazynie PGE Ekstraligi. Na koniec prowadzący porozmawia także z Krzysztofem Cegielskim. Początek programu o godz. 12:30 na stronie WP SportoweFakty.

Przez ostatnie kilka kolejek emocjonowaliśmy się rywalizacją pięciu drużyn o cztery miejsca w fazie play-off. Na niecałe dwie kolejki do końca zasadniczej fazy sezonu wiemy, że o medale na pewno pojadą BETARD SPARTA Wrocław, MOTOR Lublin i MOJE BERMUDY STAL Gorzów. Reprezentant gorzowskiego klubu, Anders Thomsen, będzie pierwszym gościem w czwartkowym Magazynie PGE Ekstraligi.

Rozmowa z Duńczykiem będzie dotyczyć przede wszystkim jego stanu zdrowia. Zawodnik pokiereszował się podczas inauguracyjnego cykl Grand Prix turnieju w Pradze. Po tym, jak upadł na łokieć, który był wcześniej złamany i operowany, naruszył całą lewą górną kończynę. W efekcie ostatnio miał trudności z utrzymaniem sprzęgła na starcie. Thomsen nie był sobą podczas lubuskich derbów, w których zdobył tylko 2 punkty. Gołym okiem dało się zauważyć, że nie jest w pełni sił. Prowadzący program Marcin Musiał zapyta go więc o to, jak obecnie wygląda jego leczenie, rehabilitacja i w jakim czasie spodziewa się efektów. Czy zdąży uporać się z urazem do startu fazy play-off? W Gorzowie mają przecież apetyty na to, by przynajmniej powtórzyć sukces sprzed roku, kiedy to awansowali do finału i zostali wicemistrzami Polski.

Ogromne chęci i nadzieje na najważniejsze trofeum mają też we wrocławskiej BETARD SPARCIE, która na razie znajduje się na czele tabeli PGE Ekstraligi. O mistrzowskich aspiracjach klubu ze stolicy Dolnego Śląska opowie Tai Woffinden, drugi gość programu.

Trzykrotny Indywidualny Mistrz Świata powie o swoich odczuciach z PGE Ekstraligi, ale nie zabraknie też innych ważnych tematów. Będzie więc o cyklu Grand Prix, o Macieju Janowskim, klubowym koledze, który przewodzi w stawce, ale też i o samym podejściu Taia. Brytyjczyk doskonale zna już smak mistrzostwa i niczego nikomu już udowadniać nie musi. Jak zatem podchodzi do kwestii startów w GP i co stanowi dla niego motywację, by ścigać się o kolejny w karierze tytuł? Rozmowa dotyczyć też będzie zbliżających się turniejów we Wrocławiu, które już w najbliższy weekend (30-31.08). Z jakimi oczekiwaniami podejdzie do nich Tai? Co powie o torze? Czym się różni przygotowanie nawierzchni na ligę i na Grand Prix?

Start magazynu PGE Ekstraligi o godz. 12:30. Player z transmisją będzie dostępny na WP SportoweFakty.