Terminarze Nice 1. Ligi Żużlowej i 2. Ligi Żużlowej na sezon 2020

Fot. Dariusz Ryl
Fot. Dariusz Ryl

Po terminarzu PGE Ekstraligi, znany jest już także rozkład jazdy niższych lig. Na inaugurację Nice 1. LŻ zaplanowano spotkanie dwóch kandydatów do walki o awans – Car Gwarant Startu Gniezno i eWinner Apatora Toruń. Z kolei w drugiej lidze nowy zespół w rozgrywkach, Wolfe Wittstock, podejmie u siebie drużynę z Poznania.

W Nice 1. LŻ po latach przerwy powrócą derby pomiędzy zespołami z Bydgoszczy i Torunia. Pierwsze starcie zaplanowane jest w 6. rundzie (6/7 czerwca 2020) na stadionie ZOOleszcz Polonii. Rewanżowe starcie obu drużyn odbędzie się w ramach 9. kolejki (26-28 czerwca 2020) na MotoArenie.

W 2. Lidze Żużlowej ponownie zobaczymy drużynę RTŻ Rzeszów. Na początek podejmą oni OK Bedmet Kolejarza Opole, a w drugiej kolejce pojadą do Poznania na mecz z Power Duck Iveston PSŻ.

Inauguracyjne zmagania na niższych szczeblach rozgrywek zaplanowane są na 4 i 5 kwietnia 2020 roku. Ostatnie mecze rundy zasadniczej rozegrane zostaną w dniach 8-9 sierpnia, a mistrzowie zostaną wyłonieni 20 września.

Pełny terminarz Nice 1. LŻ

Pełny terminarz 2. LŻ