Terminarz PGE Ekstraligi 2022

Od 8 kwietnia trwać będzie nowy sezon PGE Ekstraligi. Ogółem rozegranych zostanie 70 meczów w ramach 20 rund. Wszystkie na żywo pokażą Eleven Sports i nSport+. Drużynowego Mistrza Polski 2022 poznamy 25 września.

Pierwsze cztery rundy PGE Ekstraligi 2022 obejmą następujące po sobie weekendy kwietnia i maja. Wszystkie z nich rozgrywane będą w piątki (transmisje Eleven Sports) i niedziele (nSport+) z wyjątkiem tych, które przypadają w okresie Świąt Wielkanocnych, gdy zamiast piątku mecze odbędą się w sobotę.

W maju przewidziano dwa terminy rezerwowe (15 i 29). Wtedy nie będzie z góry ustalonej w terminarzu rundy rozgrywek dla całej ligi z racji na zawody międzynarodowe. Nie będzie też w nowym sezonie PGE Ekstraligi wakacyjnej przerwy w rozgrywkach, ale na dwie daty lipcowe zaplanowano terminy rezerwowe dla meczów (10 i 31 lipca).

Runda zasadnicza PGE Ekstraligi zakończy się w weekend 5/7 sierpnia. Runda finałowa rozpocznie się zaś 21 sierpnia i obejmie rywalizację aż sześciu drużyn, co jest nowością od sezonu 2022. Tak jak w ostatnich dwóch sezonach, nie odbędą się w 2022 roku baraże, a spadkowicza z PGE Ekstraligi – ostatnią drużynę sezonu zasadniczego, poznamy najpóźniej 7 sierpnia.

Runda finałowa PGE Ekstraligi obłożona będzie dwoma obostrzeniami terminowymi w związku z zajętością obiektów. W przypadku awansu drużyny z Wrocławia do rundy finałowej, klub z Wrocławia będzie gospodarzem meczu w 15. rundzie. W przypadku awansu drużyny z Torunia do meczów finałowych (19. i 20. runda) klub z Torunia będzie gospodarzem meczu w 19. rundzie.

18 września przewidziano dodatkowy termin rezerwowy, sezon 2022 w PGE Ekstralidze zakończy się 25 września, a kolejne dwa terminy rezerwowe to: 2 i 10 października.

Nowy system rozgrywek PGE Ekstraligi i zasady uczestnictwa drużyn w rundzie finałowej.

Cały Terminarz PGE Ekstraligi 2022.