Taśma w górę! Zapowiedź 1. kolejki PGE Ekstraligi 2022

Fot. Marcin Karczewski

Nadeszła wiosna, a wraz z nią to, na co od miesięcy czekali żużlowi kibice w Polsce – rozpoczęcie sezonu najlepszej żużlowej ligi świata! Już pierwsza kolejka zapowiada się fascynująco, a o wysoki poziom emocji zadbają aktorzy, którzy pojawią się na arenach w Częstochowie i Gorzowie. Nie zabraknie również debiutów i wielkiego powrotu. Transmisje LIVE w ELEVEN SPORTS 1.

W niezmienionym od sezonu 2021 składzie ZIELONA-ENERGIA.COM Włókniarz Częstochowa podejmie na własnym stadionie drużynę FOGO UNI Leszno. W zespole gości swój debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce zaliczy David Bellego i na niego z pewnością zwrócone będą oczy w szczególności leszczyńskich kibiców, którzy liczą, że nowy nabytek klubu okaże się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.

Częstochowianie przed sezonem mogli spać w miarę spokojnie. W dobrej formie wydają się być liderzy drużyny, ale również i ci zawodnicy, którzy w ubiegłym roku nieco zawiedli oczekiwania kibiców. Zarówno Bartosz Smektała jak i Kacper Woryna bardzo dobrze prezentowali się w przedsezonowych testach. Nowy – stary trener częstochowian – Lech Kędziora, na pewno liczy na ich dobry występ przed swoją publicznością.

08.04, godz. 18:00
ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa – FOGO UNIA Leszno

LIVE ELEVEN SPORTS 1 (studio od godz. 17:30), mecz z telemetrią

Studio: Anita Mazur, Kamil Cieślar
Komentarz: Marcin Musiał, Maciej Markowski
Reporter: Tomasz Lorek

Sędzia: Michał Sasień
Komisarz toru: Jacek Krzyżaniak

W Gorzowie na inaugurację żółto-niebiescy zmierzą się z lubelskim MOTOREM. Obie drużyny w ubiegłym sezonie stanęły na podium rozgrywek i tym razem ich cele są podobne. Bartosz Zmarzlik już na początku rozgrywek stawia bardzo wysoko poprzeczkę i pokazuje, że nie zamierza spoczywać na laurach i zrobi wszystko, aby jego drużyna dobrze rozpoczęła sezon. W ekipie Stanisława Chomskiego zadebiutuje Patrick Hansen, a o sile formacji juniorskiej stanowić ma, powracający po rocznym wypożyczeniu, Mateusz Bartkowiak.

Goście, napędzeni złotym medalem wywalczonym w Poznaniu w finale Mistrzostw Polski Par Klubowych będą chcieli mocno wejść w sezon 2022. Z wielkim zainteresowaniem kibice oczekują na występ Maksyma Drabika, który powraca na tory po rocznej przerwie. – W przypadku Maksyma Drabika nie mam żadnych obaw. Jestem w stu procentach przekonany, że będzie on dobrze przygotowany. Mocno wierzę w niego i mam pełne zaufanie do niego, że będzie jechał bardzo dobrze – mówił przed sezonem menadżer koziołków Jacek Ziółkowski na łamach speedwayekstraliga.pl.

08.04, godz. 20:30
MOJE BERMUDY STAL Gorzów – MOTOR Lublin

LIVE ELEVEN SPORTS 1 (studio od godz. 20:15), mecz z telemetrią

Studio: Marcelina Rutkowska, Daniel Kaczmarek
Komentarz: Michał Korościel, Marcin Kuźbicki
Reporterka: Joanna Cedrych

Sędzia: Krzysztof Meyze
Komisarz toru: Paweł Stangret

 

Kamil Rychlicki