Ta ostatnia niedziela… – zapowiedź wielkiego finału PGE Ekstraligi

Fot. Zuzanna Kloskowska
Fot. Zuzanna Kloskowska

4 miesiące rywalizacji, rozpoczęte 12 czerwca. 64 mecze, ponad 960 biegów i 3480 okrążeń toru – tak w krótkim, statystycznym ujęciu wygląda sezon 2020 PGE Ekstraligi. Wygląda, bo jeszcze się nie zakończył, ale już za kilka godzin ten stan rzeczy się zmieni. Przed nami ostatnie akordy ligowej walki, rozdanie medali – o brąz (LIVE w ELEVEN SPORTS 1) i złoto (LIVE w nSport+).

Zanim jednak dojdzie do decydującej walki o mistrzostwo Polski, będziemy się ekscytować rywalizacją o trzecie miejsce między BETARD Spartą a RM SOLAR Falubazem. Gospodarze zapewnili sobie przed rewanżem pięciopunktową przewagę, której będą bronić na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Gospodarze przystąpią do tego spotkania mocno poturbowani po piątkowych upadkach. Teoretyczne czwarte miejsce z pewnością nie zadowoli zawodników, kibiców i działaczy z Wrocławia. Zielonogórzanie z kolei również nie będą chcieli powtórzyć scenariusza z 2019 roku, kiedy to zajęli czwartą lokatę w tabeli.

11.10, godz. 16:30 (ELEVEN SPORTS 1)
BETARD Sparta Wrocław – RM SOLAR Falubaz Zielona Góra (pierwszy mecz 32:37)

Sędzia: Paweł Słupski
Komisarz toru: Arkadiusz Kalwasiński
Komisarz techniczny: Błażej Demski
Kontroler motocykli: Ryszard Walus

Złoto dla FOGO Unii czy MOJE BERMUDY Stali? Leszczynianie muszą w niedzielę odrobić tylko dwa punkty straty. Jeśli wziąć pod uwagę atut własnego toru oraz fakt ich ligowej dominacji w ostatnich latach, to wniosek nasuwa się sam, jednak sport lubi niespodzianki. MOJE BERMUDY Stal Gorzów w tym sezonie dokonała rzeczy niemal niemożliwej. Po fatalnym starcie sezonu i długim oczekiwaniu na pierwsze ligowe punkty, podopieczni trenera Stanisława Chomskiego zameldowali się w wielkim finale. Czy wywiozą z niego coś więcej, niż srebrny medal? Odpowiedź na to pytanie poznamy już niedługo.

11.10, godz. 19:15 (nSport+)
FOGO Unia Leszno – MOJE BERMUDY Stal Gorzów (pierwszy mecz 44:46)

Sędzia: Krzysztof Meyze
Komisarz toru: Jacek Woźniak
Komisarz techniczny: Marcin Bordewicz
Kontroler motocykli: Bartosz Jędrzejewski

Rywalizacja i sportowe ambicje podlane sosem z niewielkiej przewagi z pierwszego meczu – to brzmi jak przepis na dobre żużlowe danie. Smacznego wszystkiego żużlowego!

Relację ze spotkania będzie można śledzić w oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu.

W aplikacji zapraszamy również do #TyperPGEE. Od tego sezonu relacja w aplikacji została wzbogacona o statystyczne ciekawostki. Podczas tegorocznych zmagań będzie można włączyć się także do nowej zabawy „Komu kibicujesz?” i pokazać swoje zaangażowanie w ramach dopingu dla konkretnej drużyny. Atrakcja ta rozpocznie się w momencie startu każdego meczu PGE Ekstraligi, a zakończy po ostatnim biegu.

Blisko 30.000 wirtualnych drużyn zostało zgłoszonych do gry Eliga Manager. Nie masz jeszcze swojej drużyny? Do wzięcia udziału w zabawie wystarczy posiadać aplikację PGE Ekstraligi, która dostępna jest w Google Play oraz App Store.

Tomasz Kania