Ta ostatnia niedziela… Dla kogo złoto w #PGEE?

Fot. Zuzanna Kloskowska
Fot. Zuzanna Kloskowska

„To już jest koniec, nie ma już nic. Jesteśmy wolni, możemy iść” – tak w niedzielny wieczór będą mogli zaśpiewać żużlowcy najlepszej żużlowej ligi świata. Dwie drużyny, jeden cel. Czas poznać Drużynowego Mistrza Polski 2018. Wszystkie bilety na najważniejsze spotkanie w PGE Ekstralidze zostały już wyprzedane, co oznacza komplet publiczności na stadionie im. Alfreda Smoczyka.

Czy dwa punkty to dużo, czy mało? CASH BROKER Stal Gorzów pokonała FOGO Unię Leszno 46:44 w pierwszym tegorocznym meczu finałowym PGE Ekstraligi, a najskuteczniejsi na torze byli Bartosz Zmarzlik i Piotr Pawlicki (po 13 punktów). Przed rewanżem w Lesznie trener żółto-niebieskich Stanisław Chomski zdecydował się na zmiany w składzie. W pierwszej parze CASH BROKER Stali zobaczymy Martina Vaculika i Grzegorza Walaska, a w drugim, seniorskim duecie Krzysztofa Kasprzaka i Szymona Woźniaka. Kontuzjowanego Huberta Czerniawskiego zastąpił w formacji młodzieżowej Alan Szczotka. Natomiast Piotr Baron nie dokonał żadnych korekt w składzie FOGO Unii.

W rundzie zasadniczej na torze im. Alfreda Smoczyka, aktualni mistrzowie Polski pokonali gorzowian 48:42. W tym meczu zabrakło kapitana FOGO Unii, Piotra Pawlickiego, a Stal jechała bez kontuzjowanego Martina Vaculika. Osłabienie drużyn można uznać za status quo. Co nas czeka w niedzielę w Lesznie? – Przegraliśmy dwoma punktami, ale karta jest otwarta. Będziemy walczyć. Jeżeli się jedzie finał i chce się zdobyć złoto, to trzeba mocno cisnąć – powiedział dla speedwayekstraliga.pl Piotr Baron.

Gorzowska Stal ma dwupunktową zaliczkę przed rewanżem. To dużo, czy mało? – Z pełnym przekonaniem mówię to, że do Leszna jedziemy po prostu wygrać i zdobyć złoty medal. Jestem ulepiony z takiej gliny, że dopóki piłka jest w grze, wszystko jest możliwe – zapowiedział Szymon Woźniak.

19:15 FOGO Unia Leszno – CASH BROKER Stal Gorzów (live nSport+ HD)
Bilety: WYPRZEDANE

Klub FOGO Unia przestrzega przed zakupem biletów od osób trzecich. Bilet internetowy można wydrukować ile razy się chce po jego zakupie, a z kolei inne bilety można chociażby skserować czy zeskanować. Na bramie wejściowej bilet z unikatowym kodem kreskowym można odbić tylko raz. Może okazać się, że bilet został skasowany wcześniej i wejście na stadion nie będzie możliwe.

Sędzia: Artur Kuśmierz, Komisarz toru: Jacek Woźniak
Przewodniczący jury: Marek Wojaczek, Komisarz techniczny: Rafał Błażej Demski
Delegat SE: Wojciech Stępniewski, Koordynator SE: Piotr Otremba
Delegat SE ds. bezpieczeństwa: Tomasz Kucharski

W pierwszym meczu o brązowy medal PGE Ekstraligi BETARD Sparta Wrocław pokonała forBET Włókniarz Częstochowa 51:39. – Jest 12 punktów straty, ale nie takie rzeczy historia widziała, więc na pewno będziemy walczyli dalej, żeby zdobyć brązowy medal – powiedział Marek Cieślak. Menedżer wrocławian, Rafał Dobrucki, nie zrobił żadnych zmian względem pierwszego spotkania, a Marek Cieślak dokonał sporych roszad w ustawieniu swojego zespołu. Z juniorami pojedzie Matej Zagar, natomiast seniorski duet stworzą Fredrik  Lindgren i Adrian Miedziński. W rundzie zasadniczej, przy rekordowej publiczności 17 000 widzów na SGP Arena, forBET Włókniarz pokonał BETARD Spartę 49:41. – W Częstochowie byłem co prawda kilka razy w tym sezonie, ale nie wiemy jaką niespodziankę szykują nam gospodarze, więc jedziemy „w ciemno” – zapowiedział wychowanek częstochowskiego klubu Maksym Drabik.

16:00 forBET Włókniarz Częstochowa – BETARD Sparta Wrocław (live nSport+)
Bilety: ulgowy 40 zł, normalny 50 zł, sektor centralny 80 zł do kupienia TUTAJ

Sędzia: Remigiusz Substyk, Komisarz toru: Arkadiusz Kalwasiński
Przewodniczący jury: Dariusz Cieślak, Komisarz techniczny: Rafał Wojciechowski
Delegat SE: Ryszard Kowalski, Koordynator SE: Barbara Ponikowska

W tegorocznym finale będziemy mieli jedną nowość. Trofeum przechodnie za Drużynowe Mistrzostwo Polski na żużlu zapoczątkuje nową tradycję w najlepszej żużlowej lidze świata. Po ostatnim biegu finałowego spotkania PGE Ekstraligi, na oczach kamery nSport+ wygrawerowana zostanie nazwa zwycięskiego klubu.

W oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi – najlepszej żużlowej ligi świata przeprowadzimy tekstowe relacje LIVE, które będą wzbogacone multimediami zza kulis meczów. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika każdego meczu – Rajdera Meczu. W aplikacji zapraszamy do #TyperPGEE. W magazynie nSport+ wybierzemy Rajdera Finałów. Przypominamy, że cały czas na stronie speedwayekstraliga.pl trwa głosowanie GALA PGE EKSTRALIGI 2018 oraz MISS STARTU PGE EKSTRALIGI 2018.

Piotr Kaczmarek