Szymon Woźniak triumfatorem ćwierćfinału IMP w Bydgoszczy

W ćwierćfinale Indywidualnych Mistrzostw Polski w Bydgoszczy najlepszy okazał się Szymon Woźniak. Na podium uplasował się także Jarosław Hampel i Piotr Protasiewicz, który w 15. biegu miał poważny wypadek razem z Adrianem Gałą.

Czwartkowe zawody należały do Szymona Woźniaka, który na bydgoskim obiekcie nie miał większych problemów, aby pokonać resztę stawki. Do walki o podium dołączył także Jarosław Hampel i Piotr Protasiewicz, jednak ostatecznie pierwsze miejsce padło łupem zawodnika MOJE BERMUDY STALI Gorzów. Awans do półfinału uzyskało ośmiu zawodników, a rezerwowym będzie Mateusz Bartkowiak.

W Bydgoszczy nie obyło się bez wypadków. Z torem bliżej zapoznał się w gonitwie dwunastej Jakub Poczta, który upadł na początku trzeciego okrążenia. Dwa biegi później na torze wylądowali także Tomasz Orwat i Jakub Krawczyk, a z powtórki wyścigu wykluczony został zawodnik OK BEDMET Kolejarza Opole. Fatalny upadek miejsce miał w biegu 15., w którym udział wziął Adrian Gała i Piotr Protasiewicz. Sędzia dopatrzył się winy zawodnika MARWIS.PL FALUBAZU Zielona Góra i wykluczył go z powtórki wyścigu, a tor w karetce opuścił reprezentant ABRAMCZYK POLONII Bydgoszcz. Protasiewicz wstał o własnych siłach i kontynuował zawody.

Wyniki ćwierćfinału IMP w Bydgoszczy:

1. Szymon Woźniak – 14
2. Jarosław Hampel – 14
3. Piotr Protasiewicz – 11
4. Grzegorz Zengota – 10
5. Damian Pawliczak – 9
6. Norbert Krakowiak – 9
7. Bartłomiej Kowalski – 9
8. Tomasz Gapiński – 8+3 w biegu dodatkowym
9. Mateusz Bartkowiak – 8+2 w biegu dodatkowym
10. Adrian Gała – 6
11. Gleb Chugunov – 6
12. Robert Chmiel – 5
13. Denis Zieliński – 3
14. Kamil Brzozowski – 3
15. Jakub Krawczyk – 3
16. Jakub Poczta – 2
17. Tomasz Orwat – 0
18. Piotr Gryszpiński – 0

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Wiktoria Sztuka