Szósty sezon w Grudziądzu. Artem Laguta z nowym kontraktem

Fot. Michał Szmyd
Fot. Michał Szmyd

Artem Laguta podpisał kontrakt na starty w MRGARDEN GKM Grudziądz w sezonie 2020. Rosjanin już po historycznym meczu i wyjazdowej wygranej na toruńskiej MotoArenie, ogłosił, że nadal będzie reprezentował żółto-niebieskie barwy. Teraz załatwiono wszelkie formalności.

Dla Rosjanina będzie to szósty rok w Grudziądzu. Trafił tam z Unii Tarnów przed sezonem 2015, kiedy to grudziądzki klub powracał do PGE Ekstraligi. Z miejsca stał się czołowym zawodnikiem drużyny, a od trzech lat co roku jest najskuteczniejszym wśród podopiecznych Roberta Kempińskiego. Sezon 2019 zakończył z średnią 2,286 pkt/bieg, co było piątym wynikiem indywidualnym w całej PGE Ekstralidze.

Laguta jest trzecim seniorem, który związał się z grudziądzkim klubem w listopadowym okresie transferowym. Wcześniej dwuletnie umowy parafowali Nicki Pedersen oraz Kenneth Bjerre.

– Chyba nikt nie wyobraża sobie naszej drużyny bez tego zawodnika. W tym roku, zarówno my, jak i sam Artem nie chcieliśmy czekać do końca sezonu, dlatego też rozmowy na temat przedłużenia kontraktu zaczęliśmy już w czerwcu. Szybko udało się wypracować porozumienie i jesteśmy szczęśliwi, że nasz Rosjanin już szósty sezon będzie startował w Grudziądzu – powiedział w rozmowie z gkm.grudziadz.net prezes klubu – Marcin Murawski.

Oprócz startów w Polsce, Artema ponownie czeka także rywalizacja w cyklu FIM Speedway Grand Prix. Tam nie układało mu się najlepiej w minionym sezonie, jednak otrzymał od organizatorów Indywidualnych Mistrzostw Świata stałą dziką kartę i w przyszłym roku ponownie zobaczymy go w elicie.

Źródło: gkm.grudziadz.net