#Szczakiele2022: głosowanie zakończone. Uroczyste podsumowanie sezonu 10 października

Fot. Dariusz Ryl

Zakończyło się głosowanie kibiców w ramach Szczakieli 2022 – nagród PGE Ekstraligi. Wyniki znane będą na uroczystym podsumowaniu sezonu 10 października. Transmisja z Gali PGE Ekstraligi na antenie CANAL+ SPORT 5 i w serwisie CANAL+ Online.

Kibice od 28 sierpnia do 28 września na stronie speedwayekstraliga.pl i w aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi głosowali na swoich faworytów w pięciu kategoriach: Niespodzianka Sezonu, Najlepszy Polski Zawodnik Sezonu, Najlepszy Zagraniczny Zawodnik Sezonu, Najlepszy Junior Sezonu i Najlepszy Trener/Manager Sezonu. Wyniki znane będą 10 października podczas Gali PGE Ekstraligi 2022.

Oprócz wspomnianych kategorii, przyznana będzie także specjalna nagroda. Jak co roku również, statuetkę Szczakiela otrzymają Drużynowi Mistrzowie Polski (MOTOR Lublin). W tegorocznej edycji Gali uhonorowana zostanie także najlepsza drużyna U24 EkstraligaARGED MALESA Ostrów Wlkp. Podczas wydarzenia wyłoniony będzie także Wyścig Sezonu 2022, który wybierze redakcja żużlowa CANAL+.

Transmisja z Gali PGE Ekstraligi w CANAL+ SPORT 5, a także w serwisie CANAL+ Online. Ceremonię wręczenia Szczakieli 2022 poprzedzi studio, a z kolei po wydarzeniu prowadzący i zaproszeni goście podsumują wydarzenie, które będzie odbywać się w warszawskim Double Tree by Hilton Hotel & Conference Centre.