Szczakiele – nagrody PGE Ekstraligi: dla kogo statuetka dla najlepszego trenera/menedżera? (galeria)

Pięciu trenerów/menedżerów walczy o miano najlepszego w sezonie 2020 PGE Ekstraligi. Głosowanie na „Szczakiele – nagrody PGE Ekstraligi” potrwa do 11 października (godz. 23:00). W pięciu kategoriach decyzje o ich przyznaniu podejmą kibice.

Głosować można wyłącznie po zalogowaniu do oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi lub na stronie internetowej speedwayekstraliga.pl TUTAJ.

Piotr Baron (FOGO UNIA Leszno) – karierę trenerską zaczął w 2011 roku, gdzie prowadził wrocławską BETARD Spartę, w której także najdłużej występował jako żużlowiec (1992-1999). Pierwszy tytuł mistrzowski zdobył jednak w sezonie 2017, prowadząc FOGO Unię Leszno.

Stanisław Chomski (MOJE BERMUDY STAL Gorzów) – związany z klubem także jako zawodnik (lata 1974-1979). Jest trenerem gorzowskiego zespołu od 2015 roku. W swojej karierze trenerskiej ma już dwa ważne sukcesy: złoto DMP (2016) oraz złoto w DPS (2005).

Dariusz Śledź (BETARD SPARTA Wrocław) – karierę żużlową zakończył w 2007 roku. W latach 2009 – 2013 był trenerem Stali Rzeszów, następnie Startu Gniezno przez rok. Do gry wrócił w 2017 roku jako szkoleniowiec Motoru Lublin, z którym awansował do PGE Ekstraligi.

Jacek Ziółkowski (MOTOR Lublin) – od urodzenia związany z lubelskim żużlem, ale również działał w rzeszowskiej Stali. Próbował także swoich sił jako sędzia, następnie pomagał w klubie z Lublina. Razem z Motorem awansował do PGE Ekstraligi w 2017 roku. Za nim także epizod w telewizji – wziął udział w programie „Jeden z dziesięciu”.

Piotr Żyto (RM SOLAR FALUBAZ Zielona Góra) – powrócił do Zielonej Góry po 10 latach przerwy. Z zespołem zdobył złoty medal DMP w 2009 roku, a sezon później srebro. Prowadził także zespół Poole Pirates, Hammarby Sztokholm oraz Vargarny Norrkoping.