Szczakiele 2022: Woryna największą niespodzianką według Kamila Cieślara

Fot. Patryk Kowalski

Do 28 września trwa głosowanie w ramach Szczakieli 2022, natomiast 10 października w Warszawie odbędzie się uroczysta Gala PGE Ekstraligi podczas, której zostaną rozdane nagrody. Zdaniem Kamila Cieślara, eksperta Eleven Sports, największą niespodziankę w mijającym sezonie sprawił Kacper Woryna.

W tym roku do Szczakieli 2022 w kategorii Niespodzianka Sezonu zostało nominowanych 5 żużlowców, którzy zdaniem Kapituły Szczakieli w tegorocznych rozgrywkach PGE Ekstraligi zrobili największy postęp względem lat poprzednich. Kamil Cieślar w rozmowie ze speedwayekstrailiga.pl przedstawił swoją opinię nt. kandydatów. Według niego zostało wybrane grono zawodników, którzy najbardziej poprawili się względem poprzednich sezonów i utrzymywali swoją formę przez całe rozgrywki. – Wybrane zostało grono zawodników, którzy najbardziej pozytywnie zaskoczyli w tym sezonie. Daniel Bewley bardzo mocno rozwinął skrzydła. Wydaje się też, że trochę w tym zasługi Taia Woffindena. Nie możemy mówić jeszcze o tym, że uczeń przerósł mistrza, ale jest na dobrej drodze, aby w przyszłości zdobywać medale IMŚ. Chris Holder zaś był liderem ARGED MALESA Ostrów. Australijczyk przywoził cenne punkty. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że jego koledzy nie spisywali się na miarę oczekiwań i niektóre punkty robił przywożąc za sobą zawodników ze swojej drużyny. Jeśli zmieni klub i potwierdzi swoją dyspozycję, to będzie można mówić, że Chris odżył i odbudował się całkowicie. Kacprowi Pludrze z kolei powinniśmy dać jeszcze czas. Jest to fajnie rokujący zawodnik, który może wiele osiągnąć w PGE Ekstralidze. Mam nadzieję, że również Reprezentacja Polski będzie miała z niego pożytek, bo widać, że chłopak posiada papiery na jazdę – powiedział w rozmowie ze speedwayekstraliga.pl Kamil Cieślar.

Były zawodnik WŁÓKNIARZA Częstochowa przyznaje, że zaskoczeniem w gronie nominowanych jest obecność żużlowca ZOOLESZCZ GKM-u Grudziądz.Zaskoczeniem dla mnie jest nominacja dla Frederika Jakobsena, bo wyszło mu parę meczów, ale czy zasługuje na miano niespodzianki sezonu? Wydaje się, że są zawodnicy, którzy sprawili większą niespodziankę niż Duńczyk – przyznał były żużlowiec.

Zdaniem eksperta największe szanse na zdobycie Szczakiela 2022 w kategorii niespodzianka sezonu ma żużlowiec zielona-energia.com WŁÓKNIARZA Częstochowa, Kacper Woryna. Na statuetkę w kategorii niespodzianka sezonu zasługuje Kacper Woryna, bo nikt nie oczekiwał od niego, tego co pokazał w tym sezonie. Każdy myślał, że pojedzie na takim poziomie jakim jeździł w zeszłym roku, a wyszło mu naprawdę dobrze. Przyznana została mu „dzika karta” na rundę Grand Prix w Toruniu. Fajnie jeździł w turniejach indywidualnych. W meczach ligowych też dobrze sobie radził. W Częstochowie jest kimś w rodzaju lidera drużyny –  stwierdził Cieślar.

Głosowanie rozpoczęło się 28 sierpnia i potrwa do 28 września (zakończenie o godz. 23:59). Bezpośredni link do głosowania TUTAJ.

Lista nominowanych w kategorii Niespodzianka sezonu:

  • Daniel Bewley (BETARD SPARTA Wrocław)
  • Chris Holder (ARGED MALESA Ostrów Wlkp.)
  • Frederik Jakobsen (ZOOLESZCZ GKM Grudziądz)
  • Kacper Pludra (ZOOLESZCZ GKM Grudziądz)
  • Kacper Woryna (zielona-energia.com WŁÓKNIARZ Częstochowa)