Szczakiele 2022: Anita Mazur stawia na Martina Vaculika

Do 28 września trwa głosowanie w ramach Szczakieli 2022, natomiast w październiku w Warszawie odbędzie się uroczysta Gala PGE Ekstraligi podczas, której zostaną rozdane nagrody. O opinie na temat nominowanych w kategorii Najlepszy Zagraniczny Zawodnik sezonu zapytaliśmy wchodzącą w skład kapituły Szczkiele 2022, dziennikarkę Eleven Sports, Anitę Mazur.

W tym roku do Szczakieli 2022 w kategorii najlepszy Najlepszy Zagraniczny Zawodnik sezonu 2022 zostało nominowanych pięciu żużlowców z najwyższą średnią biegopunktową w tegorocznych rozgrywkach PGE Ekstraligi. Dziennikarka Eleven Sports w rozmowie ze speedwayekstrailiga.pl przedstawiła swoją opinię na temat kandydatów. Według Anity Mazur zostało wybrane grono zawodników, którzy byli najlepszymi zawodnikami swoich drużyn i utrzymywali równą, wysoką formę przez cały sezon. – Wybraliśmy najbardziej oczywistą, jak na tamten moment, piątkę seniorów zagranicznych. Wiadomo, że dla Andersa Thomsena ten sezon zakończył się pechowo, ale wcześniej prezentował się bardzo dobrze. Leon Madsen od lat należy do czołówki zagranicznych seniorów występujących w PGE Ekstralidze. Mikkel Michelsen jest liderem MOTORU Lublin, nie tylko pod względem sportowym, ale też oddaje serce dla tej drużyny. Potwierdzają to chociażby ostatnie mecze, w których Duńczyk zdecydował się wystąpić mimo złamanej kości. Robert Lambert z kolei jest oczywistą nominacją, bo jest najlepszym zawodnikiem FOR NATURE SOLUTIONS APATORA Toruń. Od początku sezonu prezentuje bardzo dobrą i równą formę– powiedziała w rozmowie ze speedwayekstraliga.pl Anita Mazur.

Członkini kapituły Szczakieli 2022 przyznaje, że do grona nominowanych można byłoby dodać jeszcze Indywidualnego Mistrza Świata sprzed 10 lat, żużlowca ARGED MALESA Ostrów, Chrisa Holdera.Po przenosinach z Torunia do Ostrowa Chris Holder pokazał, że potrafi wciąż jeździć na wysokim poziomie. Australijczyk odzyskał radość z jazdy, której mu brakowało w ostatnich latach. Rozwiązał problemy sprzętowe. Zatem Chris Holder również mógłby dołączyć do tego grona, ale pamiętajmy, że na Australijczyka można głosować w kategorii „Niespodzianka sezonu”, co być może jest nawet bardziej adekwatne w jego przypadku. Myślę, że wszyscy z nas z uśmiechem na twarzy oglądali Chrisa w tym sezonie – przyznała dziennikarka Eleven Sports.

Zdaniem ekspert największe szanse na zdobycie Szczakiela 2022 w kategorii Najlepszy Zagraniczny Zawodnik sezonu 2022 ma żużlowiec MOJE BERMUDY STALI Gorzów, Martin Vaculik.Razem z Bartoszem Zmarzlikiem w fazie finałowej Martin Vaculik wykonuje świetną pracę i prowadzi swoją drużynę do kolejnych zwycięstw. Mimo tego, że pech go w tym sezonie nie omijał, złamane łopatki, przerwa w startach, to Martin potrafił wrócić po kontuzji w wielkim stylu. Jeśli miałabym wybierać, to postawiłabym właśnie na Vaculika, który według mnie w tym sezonie zasługuje na otrzymanie tej statuetki –  stwierdziła Mazur.

Głosowanie rozpoczęło się 28 sierpnia i potrwa do 28 września (zakończenie o godz. 23:59). Bezpośredni link do głosowania TUTAJ.

Lista nominowanych w kategorii Najlepszy zawodnik zagraniczny:

  • Robert Lambert (FOR NATURE SOLUTIONS APATOR Toruń)
  • Leon Madsen (ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa)
  • Mikkel Michelsen (MOTOR Lublin)
  • Anders Thomsen (MOJE BERMUDY STAL Gorzów)
  • Martin Vaculik (MOJE BERMUDY STAL Gorzów)