Sylwetki zagranicznych zawodników U-24 (6) – Patrick Baek

Fot. Johnny Jensen

Urodzony 11 marca 2002 roku w Danii, zawodnik ZOOleszcz GKM-u Grudziądz. To bardzo ambitny, pokorny i świadomy młody zawodnik. Na co dzień pracuje jako ślusarz. Mieszka w Skive.

Początki przygody z żużlem

Z motocyklami Patrick miał styczność już od najmłodszych lat. W dzieciństwie jeździł na wszystkim, co posiadało w swojej budowie silnik, a pasja do czarnego sportu jest w rodzinie Patricka od pokoleń. – Mój tata i dziadek zawsze byli fanami żużla. Gdy miałem 6/7 lat pojechaliśmy na lokalny tor żużlowy w Holstebro. Potem tata kupił mi mały motor terenowy, którym mogłem ścigać się po polach. Później ponownie wybraliśmy się do Holstebro, gdzie zacząłem na PW50. Następnie 85 cm3, a następnie 500 cm3 – tak o rozpoczęciu przygody z czarnym sportem opowiada Beak.

#slidebacksunday Kidscamp 2013 mit Patrick Bæk , Malthe Ulstrup und Hannes Langpap 🤘✌️🥳😉🚀🖖🏁

Posted by Drift Kids on Sunday, January 29, 2023

Sezon 2022

Młody duńczyk nie miał wybitnych startów w sezonie 2022, nie dopisywało mu również szczęście. Miał bronić barw drugoligowego Wolfe Wittstock, ale klub nie otrzymał licencji. Brał udział w turnieju pożegnalnym Tobiasa Buscha w Starlsund zajął 13 miejsce z dorobkiem 4 punktów. W finale Indywidualnych Mistrzostw Danii Juniorów na torze w Grindsted zajął 10 miejsce z dorobkiem 7 punktów. 

Sportowy idol

Jeśli chodzi o sportowego idola, myślę, że Nicki Pedersen jest facetem, od którego można się wiele nauczyć. Jest pracoholikiem, tak jak ja. Walczy przez całą swoją karierę. Chodzi własnymi drogami i myślę, że to bardzo godne podziwu – wspomina Patrick.

Pozażużlowe pasje

Dla żużlowców poza żużlem istnieją również inne pasje. Patrick Beak jest jednym z nielicznych, który lubi biegać. – Lubię biegać, przebiegłem w tym roku swój pierwszy maraton, lubię też jeździć na wszystkim co ma koła i dosłownie wszystko, co ma silnik – mówi Beak.

Dalsze plany sportowe oraz przygotowania do kolejnego sezonu

Niedawno byłem w Neuenknick przetestować moje 3 nowe motocykle i silniki. W marcu także mam kilka meczów testowych. Plany na ten sezon to przede wszystkim dobre reprezentowanie klubów dla których jeżdżę czyli Grudziądz, Holsted, Mariestad i Stralsund, a cele indywidualne na rok 2023 są bardzo jasne: zakwalifikować się do SGP 2, zakwalifikować się do seniorskich mistrzostw Danii, być w Top 3 mistrzostw Danii do lat 21 – tak mówi o przygotowaniach oraz celach na nowy sezon duński żużlowiec.