Świetne ściganie na „Jancarzu”. MOJE BERMUDY STAL Gorzów z brązowym medalem

Fot. Tomasz Jocz

W rewanżowym meczu o brąz PGE Ekstraligi, MOJE BERMUDY STAL Gorzów pokonała FOGO UNIĘ Leszno 49:41, w dwumeczu (98:82). Rajderem spotkania został Emil Sayfutdinov, zdobywca 11 punktów w czterech startach.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy wygrali 5:1 w biegu otwarcia. W gonitwie czwartej FOGO UNIA Leszno zwyciężyła 4:2, wychodząc na prowadzenie w meczu (13:11).

Druga seria zaczęła się od mocnego uderzenia gospodarzy, którzy dzięki podwójnemu zwycięstwu pary Vaculik-Karczmarz wyszli na dwupunktowe prowadzenie. W biegu siódmym ponownie wygrał Emil Sayfutdinov, jednak dalej na prowadzeniu byłą drużyną gospodarzy (22:20).

Gonitwa numer osiem zakończyła się remisem. Wygrał Bartosz Zmarzlik, a tuż za nim znalazła się para FOGO UNII Leszno, Doyle-Ratajczak. Na zakończenie trzeciej serii startów, goście zwyciężyli 4:2 i zmniejszyli stratę do dwóch punktów.

W kolejnym biegu pierwszy do mety przyjechał Szymon Woźniak, drugi był Jason Doyle, tuż za nim Piotr Pawlicki, a ostatni dojechał Rafał Karczmarz. Przed wyścigami nominowanymi MOJE BERMUDY STAL Gorzów prowadziła 41:37, co zapewniło im brązowe medale DMP w sezonie 2021.

Wyścig czternasty padł łupem gospodarzy w stosunku 4:2. W ostatnim biegu podopieczni Stanisława Chomskiego ponownie 4:2 wygrali, ustalając wynik na 49:41.

Pełna relacja z meczu dostępna jest TUTAJ.

Sebastian Czobot