#SuperFalubaz 2019 zaprezentowany! Amfiteatr wypełniony po brzegi

W sobotę 17.11.2018 w miejskim Amfiteatrze Falubaz Zielona Góra dokonał prezentacji swojej drużyny na przyszły sezon. Na otwarcie bram czekały tłumy ludzi, a obiekt został zapełniony do ostatniego miejsca. Największą niespodzianką było ogłoszenie, że w ekipie zostaje Sebastian Niedźwiedź oraz zaprezentowanie nowego kevlaru na sezon 2019.

Wydarzenie zostało zaplanowane na godzinę 17:00, a mimo mrozu przyszła nanie masa kibiców. Całość otworzyło Stowarzyszenie Kibiców Tylko Falubaz, które poprowadziło rozgrzewkę w postaci dopingu zupełnie jak na meczach ligowych. Prezentację poprowadził Rademenz.

Śpiewając utwór o Falubazie rozruszał całą publikę. Wszystko zaczęło się od zapowiedzi współpracy z piłkarskim Zagłębiem Lubin. Następnie został otworzony film podsumowujący tegoroczne rozgrywki. Opisywał on nastroje i emocje towarzyszące kibicom i drużynie Falubazu Zielona Góra w PGE Ekstralidze przed i po każdym meczu.

Motywem przewodnim prezentacji był #SuperFalubaz. Pierwszy został ukazany prezes zarządu ZKŻ – Adam Goliński. Cieszył się z ilości przybyłych osób i prosił o wsparcie w najbliższym sezonie. Zaraz po nim zaprezentowano sztab szkoleniowy juniorów, a będą go tworzyć: Aleksander Janas i Krzysztof Jabłoński. Obaj powiedzieli, że jest potencjał w adeptach i każdy ma ukryte talenty, które trzeba wydobyć. W sezonie 2019 zapowiada się jeszcze większa liczba treningów jak i lepszy sprzęt.

Pierwszym zawodnikiem na scenie został junior – Damian Pawliczak, a zaraz po nim Mateusz Tonder. Zawodnik przyznał, że jego celem na zimę jest popularny „kaloryfer” na brzuchu. Do tej dwójki dołączył nowy zawodnik w Zielonej Górze – Norbert Krakowiak. Wyznał, że z Falubazem kojarzy mu się Myszka Miki i niesamowita atmosfera na trybunach.

Idąc dalej przyszła kolej na sztab szkoleniowy. Zaprezentowany został kierownik drużyny Tomasz Walczak, trener Adam Skórnicki i asystenta trenera, Tomasz Szymankiewicz. Trener zapytał kibiców czy chcą fazy play-off, co spowodowało wielkie owacje. Obiecał, że wejście do finałowej czwórki to jego plan minimum. Wierzy, że kibice będą cieszyć się drużyną ze zwycięskich meczów, a nie tylko „dobrych meczów”.

Prezentację formacji seniorskiej otworzył obcokrajowiec Mads Hansen. Zaskoczył on kibiców przywitaniem się po polsku. Stwierdził, że Falubaz jest mocny i został stworzony do zwycięstwa. Kolejny miał być Martin Smoliński, który nie dotarł jednak do Zielonej Góry – świętował zdobycie tytułu mistrza świata na długich torach. Na scenę wyszedł jednak gorąco przywitany Sebastian Niedźwiedź. Obecny sezon będzie jego pierwszym już jako seniora. Pochwalił się, że podpisał kontrakt i zostaje na dwa lata, co bardzo ucieszyło zgromadzonych fanów. Będzie on zawodnikiem rezerwowym i prawdopodobnie zostanie wypożyczony.

Zaraz po nim nadszedł czas na Nickiego Pedersena. Bardzo cieszył się z powrotu i stwierdził, że drużyna jest mocna, ale każdy musi współpracować, by walczyć o najwyższe cele. Potem był moment dla Martina Vaculika. Był on zaskoczony tym jak dużo osób przyszło i jak ciepło został powitany, a przecież dołączył do ekipy przychodząc od lokalnego odwiecznego rywala – Stali Gorzów. Jego zdaniem niesamowitym jest to „jak Zielona Góra kocha żużel”. Ostatnim z obcokrajowców był Michael Jepsen Jensen. On także przywitał kibiców po polsku. Jego widok ucieszył zgromadzonych kibiców. Sam zawodnik przyznał, że czuje się w klubie świetnie, chce pracować na najwyższy wynik i wierzy, że z kibicami da radę.

Na prezentacji nie mogło zabraknąć kapitana – Piotra Protasiewicza. Dziękował wszystkim za przybycie – mimo mrozu – i wsparcie w trudnych chwilach. Był pełen optymizmu, jeśli chodzi o kolejny sezon, dostał prezent od Drużyny F – pamiątkowy obraz w ramach podziękowań. Patryk Dudek przyznał na koniec, że jego kontuzjowana ręka „już działa”.

Niespodzianką była prezentacją nowego kevlaru i obszyć motoru. Wywołało to ogromne emocje i ogólny zachwyt. Całość skończyła się pamiątkowym zdjęciem i zaproszeniem na W69 w kolejnym sezonie.

Konrad Fligier
Fot. falubaz.com/Mateusz Wójcik