Sukces indywidualny Janowskiego, wzrost formy Bewley’a (podsumowanie sezonu BETARD SPARTY)

Fot. Ewelina Włoch-Wrońska

Rozgoryczenie – to dobre słowo, aby podsumować sezon 2022 w wykonaniu ustępującego mistrza Polski, BETARD SPARTY Wrocław. Podopieczni Dariusza Śledzia przystępowali do tegorocznych zmagań z dużym apetytem na obronę tytułu, a zakończyli jednak sezon już na ćwierćfinale.

Wrocławianie rozpoczęli sezon PGE Ekstraligi od mocnego uderzenia przeciwko FOR NATURE SOLUTIONS APATOROWI Toruń, ale w dalszej części sezonu było znacznie gorzej. Formą nie błyszczał Tai Woffinden, z kolei „w kratkę” jeździł Gleb Chugunov. Doszło nawet do tego, że mecz 13. rundy pomiędzy wrocławianami, a ZOOLESZCZ GKM-em Grudziądz decydował o awansie do fazy play-off. Tam BETARD SPARTA uznać jednak wyższość ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZA Częstochowa, który pokonał wrocławian dwukrotnie.

Sukcesy drużynowe BETARD SPARTY Wrocław w sezonie 2022:

  • 3. miejsce w rozgrywkach U-24 Ekstraligi

Dla ustępującego mistrza Polski był to trudny sezon nie tylko pod kątem drużynowym, ale i indywidualnym. Średnią biegopunktową w PGE Ekstralidze poprawił tylko Daniel Bewley, który na dodatek został Indywidualnym Mistrzem Wielkiej Brytanii.

Najważniejszą zdobyczą był jednak brązowy medal cyklu Grand Prix, który rzutem na taśmę wywalczył Maciej Janowski. Polak przed finałową rundą w Toruniu musiał nie tylko wykazać się formą, ale liczyć też na gorszą dyspozycję rywali. Te czynniki zostały spełnione i wrocławianin cieszył się z pierwszego medalu Indywidualnych Mistrzostw Świata w karierze.

Indywidualne sukcesy żużlowców BETARD SPARTY Wrocław w sezonie 2022:

Maciej Janowski:

  • 3 miejsce w cyklu Grand Prix
  • Drużynowe Mistrzostwo Europy

Daniel Bewley:

  • Indywidualny Mistrz Wielkiej Brytanii

 

Błażej Kowol