Stolaro Południe triumfuje w Krośnie

Fot. Dariusz Ryl

Potyczka pomiędzy drużynami Północy i Południa była już siódmą w historii spotkań tych drużyn. Do tej pory oba zespoły odnosiły po trzy zwycięstwa. Starcie w Krośnie zakończyło się triumfem Stolaro Południa, wynikiem 50:40.

Przypomnijmy, iż drużyny na to spotkanie podzielone były geograficznie. Drużynę Stolarcent Północy, prowadzonej przez trenera Adama Skórnickiego, stanowili zawodnicy z: Orła Łódź, Abramczyk Polonii Bydgoszcz, Zdunek Wybrzeża Gdańsk oraz Aforti Startu Gniezno. Zaś drużynę Południa „pod okiem” szkoleniowca Ireneusza Kwiecińskiego reprezentowali zawodnicy Cellfast Wilków Krosno, ROW-u Rybnik, Unii Tarnów oraz Arged Malesa Ostrowa Wielkopolskiego.

Początek spotkania zwiastował zacięte starcie, bowiem pierwsze trzy biegi kończyły się biegowymi remisami. Stolaro Południe wyprowadziła dwa mocne ciosy w biegach numer 4 i 5, które to zwyciężyła podwójnie i wyszła na 8-punktowe prowadzenie (19:11). Podopieczni trenera Kwiecińskiego w dalszej części zawodów powiększyli prowadzenie, które po ósmej gonitwie wynosiło aż 14 punktów (31:17). Zawodnicy szkoleniowca Skórnickiego, pod koniec spotkania, zredukowali straty, jednak mimo tego po 14. biegu pewne było, iż po Puchar Fundacji Polskiego Związku Motorowego sięgnie zespół z południa Polski.

W zespole Stolaro Południa najskuteczniejszy był zawodnik na co dzień występujący w Cellfast Wilkach Krosno, Andzejs Lebedevs. Po 9 punktów z bonusem zdobyli Tobiasz Musielak i Patrick Hansen. Na szczególne wyróżnienie zasłużył młodzieżowiec Arged Malesy Ostrowa Wielkopolskiego, Sebastian Szostak który w czterech startach wywalczył 9 punktów, z czego trzykrotnie przywoził „trójkę”.

Zaś w drużynie Stolarcent Północy najlepsza była trójka: Vadim Tarasenko (11+1), Victor Kulakov (11) oraz Jakub Jamróg (10+1).

Wyniki:

Stolaro Południe: 50

 1. Tobiasz Musielak – 9+1
 2. Kacper Gomólski – 4+1
 3. Patrick Hansen – 9+1
 4. Sergey Logachev – 5+1
 5. Andzejs Lebedevs – 12+1
 6. Sebastian Szostak – 9
 7. Dawid Rempała – 2+2

Stolarcent Północ: 40

 1. Victor Kulakov – 11
 2. Jakub Jamróg – 10+1
 3. Marcin Nowak – 4
 4. Luke Becker – 1
 5. Vadim Tarasenko – 11+1
 6. Wiktor Przyjemski – 2
 7. Mateusz Dul – 1+1

Adrian Niemczak