STELMET Falubaz rozpoczął prezentację składu. Piotr Protasiewicz na dłużej w drużynie!

Fot. Marcin Szarejko
Fot. Marcin Szarejko

Czwarta drużyna ubiegłego sezonu PGE Ekstraligi rozpoczęła prezentowanie składu na przyszłoroczne rozgrywki. Pierwszym zawodnikiem, który będzie występować w zespole jest legenda klubu – Piotr Protasiewicz.

Sezon 2020 będzie dla Piotra Protasiewicza osiemnastym w zielonogórskich barwach.

Teraz przed żużlowcem kolejne wyzwanie – udział w eliminacjach do FIM Speedway Grand Prix 2021. Z kolei w przyszłym sezonie Protasiewicz nie wystartuje w lidze szwedzkiej, w której rywalizował przez 20 lat w zespole z Kumli.

Piotr Protasiewicz to profesjonalista w każdym calu. Autorytet wśród młodych żużlowców. Pamiętam, jak w 2006 zdecydował się na powrót do macierzystego klubu i wiem, że nie żałuje tego kroku. Nie pożałują też kibice, bo Piotr to zawodnik niezłomny, dokonał sporych zmian, by osiągać znakomite wyniki. Rezygnacja ze startów w Kumli, w której także czuł się jak w domu, nie należała do łatwych, a zrobił to, by skupić się na jeździe z Falubazem. Życzę mu, by wrócił też do reprezentacji. Zasługuje na to, jak mało kto – powiedział Wojciech Domagała, prezes ZKŻ SSA.

Mimo że jeżdżę już od wielu lat, to jeszcze nie miałem takiej sytuacji, aby wsiąść na motor pod dwóch tygodniach bez treningu i żadnych innych przygotowań. Pojechałem na silniku, na którym przejechałem tylko parę biegów na turnieju u Krzysia Jabłońskiego. Wisiał na wieszaku chyba od czerwca. To znów znak, że niekoniecznie muszę być pięć razy w tygodniu na motocyklu, by dobrze jeździć. Finał Złotego Kasku to fajne podsumowanie tego trudnego sezonu, ale też motywacja i kierunek, który obrałem na sezon 2020. Jeśli wejdę dobrze w sezon, będę miał pod tyłkiem szybki sprzęt, jestem w stanie wygrywać wiele wyścigów ze świetnymi zawodnikami – podkreślił Protasiewicz.

Nowym członkiem jego teamu będzie Przemysław Zarzycki, czyli popularny “Mrówka”, który od tego roku współpracuje także z zielonogórskimi juniorami jako mechanik klubowy.