Starcie pretendenta z beniaminkiem i rywalizacja w Manchesterze – zapowiedź

Fot. Jakub Skurski
Fot. Jakub Skurski

W piątek z PGE Ekstraligą i ELEVEN SPORTS przeniesiemy się do Zielonej Góry, gdzie STELMET Falubaz zmierzy się z SPEED CAR Motorem Lublin. Dzień później przeniesiemy się do Wielkiej Brytanii, gdzie odbędzie się drugi półfinał Monster Energy FIM Speedway of Nations.

Menedżer beniaminka PGE Ekstraligi Jacek Ziółkowski po ostatnim ligowym spotkaniu zamienił tylko numerami juniorów SPEED CAR MOTOR Lublin. Spotkanie w Zielonej Górze dla seniorów drużyny z Lublina będzie walką o skład na kolejne spotkania PGE Ekstraligi, ponieważ już w kolejnym meczu będzie mógł pojechać Grigorij Laguta. Po zwycięstwie w lubuskich derbach Adam Skórnicki dokonał zmiany prowadzących par i tym razem będą nimi Nicki Pedersen i Piotr Protasiewicz.

18:00 STELMET Falubaz Zielona Góra – SPEED CAR Motor Lublin
LIVE Eleven Sports 1 (studio od 17:45)
Komentatorzy: Michał Korościel, Michał Mitrut
Studio: Anita Mazur
Reporter: Maciej Markowski

Sędzia: Michał Sasień, Komisarz toru: Jacek Krzyżaniak
Bilety: ulgowy od 35 zł, normalny od 45 zł do kupienia TUTAJ

W sobotę odbędzie się drugi półfinał FIM SoN. W Manchesterze o awans do finału w Togliatti rywalizować będą reprezentacje Wielkiej Brytanii, Australii, Francji, Danii, Finlandii, Łotwy oraz USA. W ostatnim czasie doszło do dwóch zmian: za Jasona Doylea, który zmaga się ze skutkami wypadku w meczu z forBET Włókniarzem, pojedzie Chris Holder, a w kadrze finlandzkiej za kontuzjowanego Timo Lahtiego wystąpi Jesse Mustonen.

Półfinał Monster Energy FIM Speedway of Nations w Manchesterze (11.05, godz. 20:00)
LIVE Canal+ (studio od 19:30)
Komentatorzy: Tomasz Dryła, Tomasz Bajerski
Studio: Gabriel Waliszko, Mirosław Jabłoński
Gość: Krzysztof Cegielski
Reporter: Łukasz Benz

17.05, godz. 18:00 TRULY.WORK Stal Gorzów – BETARD Sparta Wrocław w ramach 5. rundy (spotkanie na torze we Wrocławiu odbędzie się w ramach 10. rundy – 30.06).

W oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi – najlepszej żużlowej ligi świata przeprowadzimy relację LIVE, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu. W aplikacji zapraszamy również do #TyperPGEE. Od tego sezonu relacja w aplikacji została wzbogacona o statystyczne ciekawostki.

Piotr Kaczmarek