Starcie mistrza z beniaminkiem (zapowiedź #LUBKRO)

Fot. Zuzanna Kloskowska

Przed weekendowym ściganiem tym czeka nas zaległe starcie w ramach 3. rundy PGE Ekstraligi. Drużyna Mistrzów Polski – PLATINIUM MOTOR Lublin w poniedziałkowy wieczór na własnym torze podejmować będzie beniaminka – CELLFAST WILKI Krosno. Transmisja LIVE w ELEVEN SPORTS 1.

Kibice z Lublina są głodni kolejnej wysokiej wygranej. Ich apetyty są jeszcze bardziej rozbudzone po wynikach sobotniej 2. rundy FIM Speedway Grand Prix, gdzie wszystkie miejsca na podium zajęli zawodnicy aktualnego Mistrza Polski (Lindgren, Holder, Zmarzlik). Niestety sytuacją, która buduje niepokój w zespole jest stan zdrowia Dominika Kubery. Zawodnik PLATINUM MOTORU Lublin w trakcie kwalifikacji FIM SGP we Warszawie, upadł na tor i doznał kontuzji. Kubera został odwieziony do szpitala, nie wystartował w sobotnich zawodach.

CELLFAST WILKI Krosno, z bilansem dwóch wygranych oraz dwóch przegranych, zajmują 5. miejsce w ligowej tabeli. Jason Doyle, lider zespołu gości, ma również za sobą udany występ w ORLEN FIM SGP of Poland – Warsaw. Australijczyk zdobył 16 punktów i awansował do finału. Został wykluczony z powtórki biegu. Krośnianie nadal muszą pracować nad efektywnością zarówno formacji młodzieżowej, jak i pozycji U24.

Na początek nowego tygodnia zapowiada się ciekawe i emocjonujące ściganie na stadionie MOSiR Bystrzyca w Lublinie.

15.05, godz. 19:15 PLATINUM MOTOR Lublin – CELLFAST WILKI Krosno (LIVE ELEVEN SPORTS 1)
Studio: Anita Mazur, Oskar Bober
Komentarz: Marcin Musiał, Marcin Kuźbicki
Reporterka: Kinga Sylwestrzak

Sędzia: Artur Kuśmierz
Komisarz toru: Michał Wojaczek

Łukasz Kolski