Starcie czołowych reprezentacji w Glasgow (zapowiedź meczu Wielka Brytania – Polska)

Fot. Marcin Karczewski

W środę na torze Peugeot Ashfield Stadium w Glasgow zmierzą się ze sobą reprezentacje Wielkiej Brytanii i Polski. Wystąpią niemal najlepsi zawodnicy z Biało-Czerwonej kadry, choć nie zabraknie kilku zaskoczeń. Skład Brytyjczyków zmienił się, ze względu na kontuzję Taia Woffindena – jego miejsce zajmie Chris Harris. Początek spotkania o godz. 20:30 czasu polskiego.

Pierwotnie zawody miały odbyć się we wtorek, jednak ze względu na niekorzystną aurę w Glasgow, przesunięto je na dzień kolejny. Mimo towarzyskiego charakteru, spotkanie wzbudziło spore zainteresowanie wśród kibiców – wszystkie miejsca numerowane siedzące zostały wyprzedane.

W drużynie powołanej przez trenera Rafała Dobruckiego nie zabraknie śmietanki polskich gwiazd żużla jak Bartosza Zmarzlika, Macieja Janowskiego czy rewelacji tego sezonu PGE Ekstraligi, Dominika Kubery. Dodatkowo kadrę uzupełniają młodzieżowcy – Indywidualny Mistrz Świata Juniorów, Jakub Miśkowiak, i Wiktor Lampart. Niespodzianką w kadrze może być Tobiasz Musielak. Zawodnik Cellfast Wilków Krosno dostał powołanie nie przez przypadek – w czerwcu Polak w eliminacjach do Grand Prix 2022 zdobył komplet punktów właśnie na torze w Glasgow. Dodatkowo jeden z najskuteczniejszych zawodników eWinner 1. Ligi Żużlowej ma doświadczenie na torach brytyjskich.

Choć Biało-Czerwoni na papierze wydają się być zdecydowanym faworytem, nie zapominajmy, że ich doświadczenie na szkockim obiekcie jest niewielkie. W składzie Brytyjczyków zabraknie ich najmocniejszego ogniwa, ale przy formie jaką prezentują obecnie Robert Lambert i Daniel Bewley kibice mogą być świadkami świetnego ścigania. To właśnie ci dwaj zawodnicy stanęli na wysokości zadania i z drobną pomocą Toma Brennana, zgarnęli złoto w FIM Speedway of Nations. Środowe spotkanie będzie zatem dla zawodników gospodarzy okazją do podtrzymania zwycięskiej passy.

Transmisja LIVE dostępna będzie za pośrednictwem strony Glasgow Tigers. Dostęp kosztuje 5 funtów.

Awizowane składy (za WP SportoweFakty.pl):

Wielka Brytania
9. Chris Harris
10. Tom Brennan
11. Daniel Bewley
12. Adam Ellis
13. Robert Lambert
14. Jordan Palin

Polska
1. Dominik Kubera
2. Tobiasz Musielak
3. Maciej Janowski
4. Jakub Miśkowiak
5. Bartosz Zmarzlik
6. Wiktor Lampart

Daria Jagodzka