Starcia o miejsca w rundzie finałowej – zapowiedź niedzielnych meczów PGE Ekstraligi

Fot. Radosław Kalina
Fot. Radosław Kalina

Na taki żużlowy układ dnia kibice czekają cały rok. Jeden dzień, dwa mecze, cztery drużyny, z czego trzy plasują się na trzech pierwszych miejscach tabeli PGE Ekstraligi. Czy może być lepsza zapowiedź emocji jakie czekają kibiców?

Na pierwszy ogień pójdzie starcie we Wrocławiu, podczas którego BETARD Sparta zmierzy się z rozpędzoną ekipą MOJE BERMUDY Stali Gorzów. Powiedzieć, że goście są na fali wznoszącej to nic nie powiedzieć. Za komentarz niech wystarczą ich ostatnie ligowe dokonania – siedem zwycięstw z rzędu. Nieco inaczej ta forma wygląda w przypadku wrocławian. Podopieczni trenera Dariusza Śledzia mają co prawda w zapasie jeden zaległy mecz, który może ich wywindować do fazy finałowej, ale ich niedzielna potyczka z gorzowianami będzie tą, którą zwykło się określać jako „must have”. Wicemistrzowie Polski mają co prawda do odrobienia stratę 20 punktów z pierwszego meczu, ale wiele wskazuje na to, że 15 biegów na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu rozgrzeje kibiców do czerwoności.

06.09, godz. 16:30 BETARD Sparta Wrocław – MOJE BERMUDY Stal Gorzów (pierwszy mecz 35:55)
LIVE nSport+ (studio od 16:00)
Studio: Michał Łopaciński, Robert Wardzała
Komentarz: Maciej Noskowicz, Krzysztof Cegielski
Reporter: Mateusz Kędzierski

Sędzia: Krzysztof Meyze, Komisarz toru: Jacek Woźniak

Jeśli to, co będzie się dziać w stolicy Dolnego Śląska, będzie przystawką, to spotkanie w Zielonej Górze nie może być określone inaczej jako danie główne połączone z deserem. Goście z Leszna, do czego kibice zdążyli się już chyba przyzwyczaić, są absolutnymi dominatorami, prowadząc pewnie w tabeli PGE Ekstraligi. Kroku próbują im dotrzymać zielonogórzanie, którzy jednak tracą do mistrzów Polski 8 punktów. Gospodarze czterokrotnie w tym roku musieli pogodzić się z goryczą porażki, goście dwukrotnie musieli uznać wyższość swoich rywali. Mecz z gatunku „FOGO Unia może, RM SOLAR Falubaz musi”, ale ciężko się spodziewać, żeby zabrakło w nim emocji. Tym bardziej, że gospodarze mogą sięgnąć po punkt bonusowy, ponieważ w pierwszym spotkaniu ulegli obrońcom tytułu tylko czterema punktami (47:43).

06.09, godz. 19:15 RM SOLAR Falubaz Zielona Góra – FOGO Unia Leszno (pierwszy mecz 43:47)
LIVE nSport+ (studio od 18:45)
Studio: Marcin Majewski, Grzegorz Zengota
Komentarz: Tomasz Dryła, Wojciech Dankiewicz
Reporter: Łukasz Benz

Sędzia: Paweł Słupski, Komisarz toru: Arkadiusz Kalwasiński, Asystent sędziego: Kacper Bryła

PGE Ekstraliga: Zapowiedź #ZIELES

Trzecia drużyna w tabeli kontra lider – RM SOLAR Falubaz Zielona Góra vs FOGO Unia Leszno 🥊Mecz LIVE w nSport+ 📺#PGEE | #PGEEkstraliga

Opublikowany przez Speedway Ekstraliga Piątek, 4 września 2020

Relację ze spotkania będzie można śledzić w oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu.

W aplikacji zapraszamy również do #TyperPGEE. Od tego sezonu relacja w aplikacji została wzbogacona o statystyczne ciekawostki. Podczas tegorocznych zmagań będzie można włączyć się także do nowej zabawy „Komu kibicujesz?” i pokazać swoje zaangażowanie w ramach dopingu dla konkretnej drużyny. Atrakcja ta rozpocznie się w momencie startu każdego meczu PGE Ekstraligi, a zakończy po ostatnim biegu.

Blisko 30.000 wirtualnych drużyn zostało zgłoszonych do gry Eliga Manager. Nie masz jeszcze swojej drużyny? Do wzięcia udziału w zabawie wystarczy posiadać aplikację PGE Ekstraligi, która dostępna jest w Google Play oraz App Store.

 

Tomasz Kania