Stanisław Chomski w Gorzowie na kolejne dwa lata

Fot. Marcin Szarejko
Fot. Marcin Szarejko

CASH BROKER Stal Gorzów przedłużyła kontrakt z trenerem Stanisławem Chomskim o kolejne dwa sezony. – Jeżeli dwie strony są zainteresowane współpracą i znajdą zbieżne kierunki pracy i cele do zrealizowania, to siadają do stołu i dogadują tę sprawę. Dwie strony były zdecydowane, żeby to załatwić pozytywnie. Była wola ze strony klubu, czyli prezesa, ja też widzę siebie w Stali Gorzów, więc nie było przeszkód – powiedział dla oficjalnej strony klubu, Stanisław Chomski.

Stanisław Chomski jest wychowankiem gorzowskiej Stali i startował jako zawodnik żółto-niebieskich do 1980 roku. W roli szkoleniowca Chomski prowadził Stal w latach 1987-1995 i  1999-2009. Gorzowski szkoleniowiec do klubu z miasta nad Wartą powrócił w połowie sezonu 2015. W kolejnym sezonie Stal Gorzów wywalczyła tytuł Drużynowego Mistrza Polski, a przed rokiem żółto-niebiescy zdobyli brązowy medal w PGE Ekstralidze.

Plan na ten sezon został wykonany, jesteśmy w play-offach. Od trzech sezonów w rundzie play-off gościmy nieprzerwanie, a to właśnie trener Stanisław Chomski prowadził w tym czasie Stal Gorzów. Przez ostatnie dwa lata byliśmy również na podium rozgrywek PGE Ekstraligi. W związku z tym, jesteśmy zadowoleni z współpracy,  bardzo ją doceniamy i dlatego zdecydowaliśmy się na przedłużenie kontraktu o kolejne dwa sezonypowiedział dla stalgorzow.pl prezes Ireneusz Maciej Zmora.

W przyszłym tygodniu na oficjalnym kanale na YouTube PGE EKSTRALIGI pojawi się najnowszy odcinek  #SmakŻużla po gorzowsku, w którym m.in. o swojej gorzowskiej karierze opowie trener Stanisław Chomski.

Piotr Kaczmarek