Stan zdrowia Andriy Karpova stabilny, jednak nadal poważny

Fot. Marcin Karczewski

Na Facebooku zawodnika oraz na oficjalnym profilu klubu 7R Stolaro Stal Rzeszów pojawiły się nowe informacje odnośnie stanu zdrowia Andriy Karpova. Żużlowiec uległ groźnemu wypadkowi podczas treningu zespołu w Grudziądzu 27 maja.

Karpov został natychmiast przetransportowany od szpitala w Grudziądzu, gdzie przeszedł operację. Zawodnik rzeszowskiego klubu znajduje się w śpiączce farmakologicznej.

Jego stan jest nadal poważny, ale stabilny. Sytuacja nie poprawiła się ani nie pogorszyła. Andriy jest obecnie w stanie śpiączki farmakologicznej, zaintubowany oraz pod baczną obserwacją lekarzy. Trwają dalsze badania, aby móc wykluczyć inne urazy. Wstępne rokowania są pomyślne, jednak na obiektywną ocenę trzeba będzie poczekać nawet kilka dni, kiedy to stan Andrzeja się unormuje – przekazano na fan pageu zawodnika.

Drodzy przyjaciele ❗️❗️❗️Serdecznie dziękujemy za liczne telefony, wiadomości oraz słowa otuchy i wsparcia dla Andrzeja…

Posted by Andriy Karpov #87 on Wednesday, April 28, 2021

Również sam klub podał informacje dotyczące stanu zdrowia Karpova. – Andriy przechodzi kolejne badania, medycy ciągle obserwują jego stan i sprawdzają czy nie pojawiają komplikacje i wtórne urazy. Nasz zawodnik pozostaje pod stałą kontrolą najważniejszych parametrów życiowych. Lekarze oceniają stan Andrieja jako ciężki, ale stabilny i dobrze rokujący na przyszłość – dodano.

‼️‼️ Pierwsza noc po zabiegu operacyjnym za nami. Andriej wciąż pozostaje w stanie śpiączki farmakologicznej. Jest pod…

Posted by Texom Stal Rzeszów on Wednesday, April 28, 2021