Środki na leczenie Niny Słupskiej zebrane. Rozpoczęcie leczenia na początku września

Trwająca od kilku miesięcy zbiórka na leczenie bratanicy Pawła Słupskiego, sędziego żużlowego, dobiegło końca. Nina choruje na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni, a tak naprawdę wyrok zapisany w trzech literach. Już na początku września rozpoczyna specjalistyczną terapię genową.

Już dawno zaczęliśmy podejrzewać, że coś jest nie tak. Nina miała problem, żeby osiągnąć kamienie milowe, które nie są problemem dla innych dzieci. Chodzi między innymi o raczkowanie czy siadanie. Poza tym straciła niektóre umiejętności, jakie wcześniej zdobyła. Co gorsza, na początku została błędnie zdiagnozowana. Usłyszeliśmy, że jest zdrowa i wystarczy rehabilitacja. To nas trochę uśpiło. Później, po badaniach genetycznych, okazało się, że sytuacja jest naprawdę poważna. Diagnozę SMA postawiono we wrześniu, choć już po objawach wiedzieliśmy, że na 99 proc to ta choroba. Był jednak ten jeden procent i człowiek się łudził – wspominał Paweł Słupski w rozmowie dla WP SportoweFakty pod koniec 2020 roku.

Kwota, jaka była konieczna do zebrania, to blisko 9 milionów złotych. Już teraz wiadomo, że udało się osiągnąć cel, a dziewczynka będzie mogła zacząć leczenie.

Jak poinformował Marcin Majewski (szef żużla w CANAL+), 4 września Nina Słupska rozpoczyna terapię genową.