Srebrny Kask dla Bartłomieja Kowalskiego

01.05.2023 19:27

Zawody na częstochowskim torze udane dla Bartłomieja Kowalskiego. Zawodnik BETARD SPARTY Wrocław, już po 17. wyścigu pewny był triumfu. Na drugim stopniu podium uplasował się Damian Ratajczak (11+3), a trzecie miejsce padło łupem Kacpra Pludry (11+2).

Pierwsza seria startów rozpoczęła się świetnym startem Kacpra Grzelaka. Zacięta rywalizacja toczyła się między Mateuszem Bartkowiakiem i Krzysztofem Lewandowskim, lecz finalnie to zawodnik gorzowskiej ekipy pojawił się drugi na mecie. W 2. wyścigu całą stawkę na pierwszym łuku zamknął Oskar Paluch, który nie oddał zwycięstwa do samego końca. Michał Curzytek powtórzył wyczyn swojego rywala w 3. odsłonie zmagań na częstochowskim owalu i zapisał przy swoim nazwisku 3 “oczka”. Cały czas gonił go Franciszek Karczewski, lecz bezskutecznie. Mateusz Dul po kontakcie z Karolem Żupińskim upadł na tor w 4. biegu, lecz wstał z toru o własnych siłach, a powtórka odbyła się w pełnym składzie. Zwyciężył w niej Bartłomiej Kowalski.

Ze startu w 5. gonitwie świetnie ruszyli Mateusz Dul i Jakub Krawczyk, lecz po pierwszym okrążeniu na prowadzenie wysunął się zawodnik H.SKRZYDLEWSKA ORŁA Łódź. Doskonały start Karola Żupińskiego w 6. biegu, ale już na przeciwległej prostej zawodnik spadł na ostatnią lokatę. Najlepszy okazał się Damian Ratajczak. Kacper Pludra może najlepiej spod taśmy nie wyszedł, lecz napędził się szybko i minął po szerokiej prowadzącego Bartłomieja Kowalskiego, triumfując w 7. wyścigu. Drugą serię startów zamknął Denis Zieliński, który na drugim okrążeniu wyprzedził Mateusza Bartkowiaka i wygrał.

9. gonitwa to pewne prowadzenie od początku do końca przez Ratajczaka. W 10. biegu Kowalski wygrał z przewagą połowy prostej. Od samego startu nikt nie był w stanie mu zagrozić. W 12. gonitwie najlepiej z całej sytuacji wyszedł Mateusz Bartkowiak. Ciasno między pozostałą trójką, a Mateusz Dul i Franciszek Karczewski niemal równo wpadli na metę.

Świetnie ze startu wyszedł Wiktor Przyjemski, który z łatwością wygrał wyścig 13. Krzysztof Sadurski najlepiej poradził sobie w 14. gonitwie, lecz musiał nieustannie odpierać ataki Oskara Palucha. Pierwszy na mecie w 15. biegu zameldował się Kacper Pludra. W 16. odsłonie zmagań na częstochowskim owalu spod taśmy wystrzelił Bartłomiej Kowalski, który nie oddał prowadzenia do samego końca.

17. bieg to trzyosobowa rywalizacja, gdyż na starcie ruszał się Oskar Paluch. Otrzymał od drugie ostrzeżenie, co było jednoznaczne z tym, iż jego miejsce pod taśmą w powtórce zajął Jakub Poczta. Ten z kolei dotknął taśmy. W trzeciej odsłonie tego wyścigu najlepszy był Kacper Grzelak. Bartłomiej Kowalski dojeżdżając na metę na drugiej pozycji został zdobywcą Srebrnego Kasku.

W wyścigu dodatkowym pod taśmą stanęli Damian Ratajczak i Kacper Pludra. Po dobrym starcie pewną “trójkę” zdobył zawodnik FOGO UNII Leszno i to on .