Spore emocje w Grudziądzu i Lublinie – zapowiedź piątkowych spotkań PGE Ekstraligi

Fot. Zuzanna Kloskowska
Fot. Zuzanna Kloskowska

Do zakończenia sezonu zasadniczego w PGE Ekstralidze pozostały już tylko trzy kolejki. W piątek w Grudziądzu i Lublinie ważne spotkania. Dla jednych o play-off, dla innych o cenne punkty w walce o utrzymanie w najlepszej żużlowej lidze świata. Zapraszamy na stadiony, a piątkowe spotkania można obejrzeć również w Eleven Sports 1.

Po kontuzji do składu MRGARDEN GKM Grudziądz wraca Patryk Rolnicki, który zastąpił awizowanym składzie Kamila Wieczorka. W ustawieniu formacji seniorskiej trener Robert Kempiński nie wprowadził żadnej korekty. Podobnie w postąpił Adam Skórnicki, a dokonał tylko kosmetycznej zmiany zamieniając numerami startowymi juniorów STELMET Falubazu Zielona Góra. Zielonogórzanie mają w tabeli tylko trzy punkty przewagi nad MRGARDEN GKM-em i ewentualna wygrana za trzy punktu grudziądzan sprawi, że oba zespołu zrównają się punktami. Pierwsze spotkanie tych drużyn dostarczyło emocji do ostatniego biegu i zakończyło się zwycięstwem zielonogórzan 46:44. Najlepiej punktującymi zawodnikami byli Krzysztof Buczkowski (12 pkt w 6 startach) i Martin Vaculik (11 pkt w 5 startach)

02.08, godz. 18:00 MRGARDEN GKM Grudziądz – STELMET Falubaz Zielona Góra
LIVE w Eleven Sports 1 (studio od 17:45)
Studio: Marcelina Rutkowska, Norbert Kościuch
Komentarz: Piotr Olkowicz
Reporter: Marcin Kuźbicki

Sędzia: Artur Kuśmierz, Komisarz toru: Arkadiusz Kalwasiński

Trener Marek Cieślak dokonał jedną, kosmetyczną zmianę w swoim zespole względem ostatniego spotkania ligowego i numerami startowymi zostali zamienieni juniorzy Jakub Miśkowiak i Michał Gruchalski. W szeregach gospodarzy Jacek Ziółkowski nie dokonał żadnych zmian w swoim składzie. W pierwszym spotkaniu obu drużyn forBET Włókniarz pokonał SPEED CAR Motor 52:38. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził duet Madsen (13 punktów) i Lindgren (12 punktów). Z kolei w drużynie beniaminka PGE Ekstraligi świetną postawę zaprezentował Paweł Miesiąc – zdobywca 12 punktów. Przed piątkowym spotkaniem każda z drużyn ma inne cele. Zwycięstwo Lublina przybliża ich do utrzymania, a zwycięstwo za trzy Częstochowy przedłuży walkę podopiecznych Marka Cieślaka o play-off.

02.08, godz. 20:30 SPEED CAR Motor Lublin – forBET Włókniarz Częstochowa
LIVE w Eleven Sports 1 (studio od 20:15)
Studio: Anita Mazur, Grzegorz Walasek
Komentarz: Michał Korościel, Michał Mitrut
Reporter: Maciej Markowski

Sędzia: Michał Sasień, Komisarz toru: Maciej Głód

W oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi – najlepszej żużlowej ligi świata przeprowadzimy relację LIVE, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu. W aplikacji zapraszamy również do #TyperPGEE. Od tego sezonu relacja w aplikacji została wzbogacona o statystyczne ciekawostki.

Już po raz piąty kibice wybiorą Miss Startu PGE Ekstraligi, najlepszej żużlowej ligi świata. 1 sierpnia ruszyły eliminacje, po których do finału awansuje osiem uczestniczek, po jednej z każdego klubu najlepszej żużlowej ligi świata. Pierwsza część konkursu potrwa do 25 sierpnia. BEZPOŚREDNI LINK DO GŁOSOWANIA

Piotr Kaczmarek