PGE Ekstraliga PGE Ekstraliga

O nas

Andrzej Witkowski

Przewodniczący Rady Nadzorczej

Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów podyplomowych w Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Wpisany na listę adwokatów Okręgowej Rady Adwokackiej (ORA) w Warszawie. Pracę zawodową rozpoczął w 1971 roku w Sądzie Wojewódzkim w Krakowie. Pełnił funkcję doradcy wicepremiera oraz Dyrektora Biura w Urzędzie Rady Ministrów. W karierze zawodowej piastował m.in. stanowisko prezesa TUiR WARTA, sprawował funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej Kredyt Banku oraz wchodził w skład rad nadzorczych wielu spółek m.in. Texaco Marketing Poland, TU ATU, TUiR WARTA, Holding PZM. W latach 1986 – 2002 i 2004 – 2012 pełnił funkcję wiceprezesa Międzynarodowej Federacji Motocyklowej (FIM), w latach 1996-2010 funkcję wiceprezesa oraz skarbnika Motocyklowej Unii Europejskiej (UEM, obecnie FIM Europe). Jest skarbnikiem PKOL na kadencję 2013 – 2017.

Od 1 lipca 1989 r. do 9 października 2017 r. piastował stanowisko prezesa Polskiego Związku Motorowego. Po rezygnacji z funkcji prezesa został, decyzją Zarządu Głównego PZM, Honorowym Prezesem PZM. Jest pomysłodawcą i współorganizatorem powrotu żużla do Warszawy. Po 30 latach, 11 lipca 1993 r., sport żużlowy zagościł ponownie w stolicy, a na zawodach pojawili najlepsi żużlowcy świata w tym m.in. Sam Ermolenko.

Andrzej Grodzki

Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej

Absolwent Wyższej Szkoły Ekonomicznej (obecnie Akademii Ekonomicznej) we Wrocławiu. Dyplom magistra ekonomii. Pracę zawodową rozpoczął w 1964 r. w Zakładach Naprawczych Taboru Kolejowego „Opole” w Opolu, gdzie do 1996 r. pełnił funkcję m.in. prezesa zarządu – dyrektora naczelnego. Działał w KS „Kolejarz” Opole, gdzie w latach 1968 – 1985 był kierownikiem drużyny i sekcji żużlowej, pełnił też funkcję wiceprezesa klubu. W latach 1980 – 1996 pełnił funkcję wiceprezesa Zarządu Okręgowego PZM w Opolu. W latach 1996 – 2007 piastował stanowisko urzędującego wiceprezesa Zarządu Głównego Polskiego Związku Motorowego. Od 1984 do 2003 r., z dwuletnią przerwą, przewodniczył Głównej Komisji Sportu Żużlowego PZM. W latach 1985 – 2013 wchodził w skład Komisji Wyścigów Torowych FIM (Międzynarodowej Federacji Motocyklowej) pełniąc m.in. funkcję wiceprezesa komisji. W latach 1996 – 2010 przewodniczył Komisji Wyścigów Torowych UEM (Motocyklowej Unii Europejskiej, obecnie FIM Europe). Pełnił funkcję wiceprezesa Unii Polskich Związków Sportowych (dwie kadencje) i był członkiem rady Polskiej Konfederacji Sportu (dwie kadencje).

Od 1984 r. był członkiem Zarządu Głównego PZM. Sprawował funkcje nadzorcze w radach nadzorczych spółek PZM, obecnie jest przewodniczącym PZM OZDG sp. z o.o. w Katowicach.

Jarosław Prus

Członek Rady Nadzorczej

Urodzony: 18.10.1970 r. w Kaliszu, zamieszkały w Lesznie. Od 1994 roku pracownik bankowości, przez 13 lat w Kredyt Banku, od 10 lat w mBanku na stanowisku Dyrektora Biura Korporacyjnego w Lesznie.

Rodzina: żona Magdalena, synowie: Mikołaj, Jakub i Mateusz.

Hobby: piłka siatkowa, grywa amatorsko. Ulubiony klub: żużlowa FOGO Unia Leszno.

Władysław Komarnicki

Członek Rady Nadzorczej

Urodzony 13.07.1945 r. w Wysocku Wyżnym. Były wiceprezes Stali Gorzów (od 2001 roku), a następnie prezes Stali Gorzów (w latach 2005 – 2012). Odznaczony m.in. Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski (2000 rok) oraz Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski (2011 rok). Bogate doświadczenie biznesowe (m.in. Interbud-West i Energoinstal). Ambasador Polskiego Żużla. Aktualnie Senator RP.

Rodzina: żona Renata, córka Beata, syn Sebastian.

Hobby: od 36 lat tenis ziemny, grywa minimum dwa razy w tygodniu, poza tym posiadacz i miłośnik psów (kiedyś miał sukę rottweilera Elzę, dziś biszkoptowego labradora Cezara).

Ulubiony klub: żużlowy Stal Gorzów, piłkarski Borussia Dortmund.

Wojciech Stępniewski

Prezes Zarządu

Urodzony 07.01.1980 roku w Gorzowie Wielkopolskim. Ukończył Uniwersytet Mikołaja Kopernika (Politologia, Prawo Handlowe). Kariera zawodowa: od 2003 r. – pracownik działu handlowego Centernet SA, od 2004r. – dyrektor Handlowy Centernet SA, od 2005 r. do 2008 r. – Prezes Zarządu Centernet SA, od 2005 r. do 2009 r. – Prezes Zarządu Navicar Sp. z o.o., od 2006 r. do 2012 – Prezes Zarządu Klubu Sportowego Toruń Unibax SA, a od 01.11.2012 r. – Prezes Zarządu Ekstraliga Żużlowa sp. z o.o.

Rodzina: żona: Magdalena, syn: Mateusz.

Hobby: historia współczesna, geopolityka, sporty motorowe.

Ulubiony klub: Liverpool – głównie dlatego, że gra w najsilniejszej lidze piłkarskiej świata i dzięki Jerzemu Dudkowi oraz Stevenowi Gerrardowi. Lubi żużel, bo zadecydowały o tym geny rodzinne – klasyczny przypadek, gdy miłość do sportu dziedziczy się z ojca na syna. Pierwszy raz na zawodach żużlowych był w wieku 2 lat, na meczu Stal Gorzów – Falubaz Zielona Góra. W żużlu najbardziej lubi to, że jest to sport rodzinny, dający wiele satysfakcji, uczący pokory i szacunku do zawodników za ich heroiczną walkę na torze.

Ryszard Kowalski

Wiceprezes Zarządu

Urodzony 22.02.1974 roku w Bydgoszczy, gdzie mieszka. Prezes  Ekstraligi w latach 2006 – 2012, Wiceprezes Ekstraligi od 2012 roku. Ukończył zarządzanie sportem na AWFiS w Gdańsku, a także administrację na UMK w Toruniu.

Żużlem zaczął interesować się za namową brata Henryka, który był sędzią żużlowym i zachęcił go do chodzenia na mecze żużlowe. Pierwszy raz na zawodach żużlowych był w 1980 roku. W żużlu najbardziej lubi to, że ten sport wyzwala wielkie emocje.

Jest kawalerem, ma dwóch braci: Henryka i Marka.

Hobby: Gry Role Playing Games. Można go spotkać na konwentach miłośników fantastyki.

Jego ulubionym klubem sportowym jest Borussia Dortmund – bo – jak twierdzi „ta drużyna ma charakter”.

Zbigniew Owsiany

Przewodniczący Komisji Orzekającej Ligi

Łukasz Szmit

Członek Komisji Orzekającej Ligi

Konrad Purski

Członek Komisji Orzekającej Ligi

Andrzej Polkowski

Sekretarz Komisji Orzekającej Ligi