Spełniają się wszystkie moje marzenia – rozmowa z Marcinem Murawskim, prezesem GKM Grudziądz S.A.

Fot. Łukasz Trzeszczkowski
Fot. Łukasz Trzeszczkowski

Piątkowe spotkanie pomiędzy drużynami GET WELL Toruń a MRGARDEN GKM Grudziądz było wyjątkowe dla prezesa grudziądzkiego klubu, Marcina Murawskiego. To za jego kadencji udało się drużynie to, na co kibice czekali od wielu lat.

Po spotkaniu sternik MRGARDEN GKM-u nie krył swojego zadowolenia. – To był przepiękny widok i przepiękne uczucie wygrać w takich okolicznościach – powiedział Murawski w rozmowie ze speedwayekstraliga.pl.

Marcin Murawski prezesem klubu został w roku 2018, kiedy to zastąpił na tym stanowisku Arkadiusza Tuszkowskiego. Prezes, który z grudziądzkim klubem związany jest od wielu lat, nie krył zadowolenia po zwycięstwie nad lokalnym rywalem, tym bardziej, że udało się przerwać niechlubną passę wyjazdowych spotkań bez zwycięstwa. – Jest to przepiękne uczucie, spełniają się wszystkie moje marzenia zawodowe, o których kiedyś nawet bym nie pomyślał. Stanąć na czele takiego klubu, który osiąga tak dobre wyniki i odnosi pierwsze zwycięstwo po 21 latach na terenie w Toruniu w derbach – to smakuje podwójnie – powiedział dla speedwayekstraliga.pl chwilę po zakończeniu spotkania na Motoarenie.

Żółto-niebiescy, wygrywając w Toruniu, umocnili się w pierwszej czwórce ligowej tabeli. Tym samym są już coraz bliżej historycznego awansu do fazy play-off. – Zrobiliśmy dość duży krok w kierunku play-off, jednak cały czas będziemy uważni, cały czas będziemy skupieni, bo każdy mecz u siebie też trzeba wygrać – powiedział nasz rozmówca. Do pełni szczęścia grudziądzanom brakuje jeszcze kilku punktów. – Każde spotkanie będzie bardzo trudne i będziemy skupiać się na tym, aby ten dobry wynik podtrzymać – studził emocje prezes MRGARDEN GKM-u.

Podopieczni trenera Kempińskiego do piątkowego spotkania podchodzili w roli faworyta. W grudziądzkim obozie nie było jednak spokojnie. – Wiadomo, jak do tej pory wychodziły nam wyjazdy. Jechaliśmy do Torunia oczywiście z zamiarem zwycięstwa – przyznał Murawski. – Wiemy, że nasza drużyna jest „w gazie” i jedzie równo. Seniorzy są mocni, juniorzy również jadą na wyższym poziomie niż wcześniej, dlatego wiedzieliśmy, że ta wygrana jest w naszym zasięgu – dodał.

Derbowe spotkania to nie tylko emocje na torze, ale również na trybunach. W piątkowy wieczór nie zawiedli grudziądzcy kibice, którzy bardzo licznie stawili się na toruńskim stadionie. – Zawsze powtarzam, że nasi kibice są fenomenalni, a przy takim dopingu wręcz trzeba było wygrać. To było coś pięknego – powiedział Marcin Murawski. – Do Torunia przyjechało prawie dwa tysiące naszych kibiców. To był przepiękny widok i przepiękne uczycie wygrać w takich okolicznościach.

Przed drużynami PGE Ekstraligi wakacyjna przerwa. Dla Jak przyznał prezes MRGARDEN GKM-u, drużynie przyda się chwila odpoczynku. – Ta przerwa jest w odpowiednim momencie. Mam nadzieję, że po tych dobrych wynikach odpoczniemy i wrócimy, mam nadzieję, równie mocni jak do tej pory – zakończył.

Kamil Rychlicki