SPEED CAR Motor walczy o play-off. Osłabiona TRULY.WORK Stal jedzie do Wrocławia

Fot. Klaudia Żurawska vel Dziurawiec
Fot. Klaudia Żurawska vel Dziurawiec

Przed nami niedziela z 10. rudną najlepszej żużlowej ligi świata. Do Wrocławia TRULY.WORK Stal Gorzów przyjedzie osłabiona brakiem kontuzjowanego Szymona Woźniaka. Na zakończenie arcyważne spotkanie dla układu tabeli przed play-off, gdzie SPEED CAR Motor Lublin podejmie STELMET Falubaz Zielona Góra. Transmisje obu spotkań w nSport+.

Szymon Woźniak przeszedł szczegółowe badania po upadku w szwedzkiej Elitserien. Nie wykazały one żadnych złamań. Wstrząs mózgu żużlowca TRULY.WORK Stali Gorzów był na tyle silny, że uniemożliwia start zawodnika w niedzielnym meczu z BETARD Spartą Wrocław. – Nie jestem barbarzyńcą, żeby się łudzić i może jeszcze w piątek wydzwaniać do zawodnika. To jest wstrząs mózgu, bardzo poważna sprawa i zawodnik ma odpoczywać – powiedział dla Radia Gorzów, trener Stanisław Chomski. W miejsce Woźniaka w składzie gorzowian pojawił się Adam Ellis. BETARD Sparta Wrocław za kontuzjowanego Taia Woffindena ponownie zastosuje zastępstwo zawodnika. W pierwszym meczu TRULY.WORK Stal Gorzów wygrała 48:42. Czy wrocławianie odrobią starty z Gorzowa i wygrają za trzy punkty?

16:15 BETARD Sparta Wrocław – TRULY.WORK Stal Gorzów
LIVE nSport+ (studio od 15:45)

Komentarz: Michał Łopaciński i Krzysztof Cegielski
Studio: Mateusz Kędzierski i Piotr Świderski
Reporterka: Karolina Mikołajczyk

Sędzia: Michał Sasień, Komisarz toru: Jacek Krzyżaniak
Bilety: normalny od 35 zł, ulgowy od 25 zł do kupienia TUTAJ

Po porażce w hicie ostatniej rundy PGE Ekstraligi z FOGO Unią Leszno (43:47), Adam Skórnicki dokonał małej rewolucji w składzie STELMET Falubazu Zielona Góra. W pierwszej parze pojadą Duńczycy – Michael Jepsen Jensen i Nicki Pedersen. Drugi seniorski duet stworzą Protasiewicz i Vaculik, a z juniorami pojedzie Patryk Dudek. Po zwycięstwie w Toruniu beniaminek najlepszej żużlowej ligi świata ma apetyt na play-off. W składzie SPEED CAR Motoru Lublin po ostatnim ligowym spotkaniu nie zaszła żadna roszada w składzie. W pierwszym meczu STELMET Falubaz Zielona Góra wygrał 54:36. W tabeli drużyna z Zielonej Góry ma tylko trzy punkty przewagi nad zespołem z Lublina, więc obrona punktu bonusowego przez zielonogórzan jest arcyważna dla układu ligowej tabeli.

19:00 SPEED CAR Motor Lublin – STELMET Falubaz Zielona Góra
LIVE nSport+ (studio od 18:30)

Komentarz: Sergiusz Ryczel i Dawid Stachyra
Studio: Jakub Zborowski i Robert Wardzała
Reporter: Łukasz Benz

Sędzia: Krzysztof Meyze, Komisarz toru: Zbigniew Kuśnierski

W oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi – najlepszej żużlowej ligi świata przeprowadzimy relację LIVE, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu. W aplikacji zapraszamy również do #TyperPGEE. Od tego sezonu relacja w aplikacji została wzbogacona o statystyczne ciekawostki.

Piotr Kaczmarek